Hirmus hea film, kus saab südamest naerda ja nutta

Viggo Mortensen ja Mahershala Ali teevad mõlemad suurepärase rolli.

FOTO: outnow.ch

Ära kunagi hinda raamatut kaane järgi. Kaks meest ja auto, rassismiteemad ja reis – kerge on arvata, et mis seal eestlase jaoks ikka nii erutavat olla võiks. Pole kauneid naisi, suhtedraamasid ega siinkandis pakilisemaid ühiskondlikke küsimusi. Aga oo kui inimlik ja vinge see film on!

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kui see ka peaks olema inimese esmakordne põrkumine rassiteemadega noores USAs, klassiühiskonnaga, kuristikuga eri elatus- ja haridustaseme vahel – see film muudab puise teema nii elusaks, et võimatu on mitte kaasa elada.

Pean tunnistama, et tunnen poolehoidu tõestisündinud lugude suhtes, sest minu arvates teeb reaalne elu fantaasiale enamasti silmad ette. Selle filmi puhul kehtib see iseäranis säravalt. Lugu viib vaataja tagasi 60ndate alguse Ameerikasse ning stiilipunkte võib jagada juba kümnendi äärmiselt detailitäpse taaselustamise eest, mis ajab moefännil kuklakarvad vaimustusest turri. Saadki ajas tagasi astuda – iga viimane kui auto tänaval, kuuereväär, külmik ja poolik piimapudel selle riiulil, kõik on autentne.