Geniaalsed viimase minuti kingiideed

FOTO: Dmitriy Shironosov / PantherMedia / Scanpix

Kui oled üks neist inimestest, kes plaanib alles sel nädalavahetusel kingitusi ostma minna, siis siin on sulle mõned head kingiideed, mis on lisaks ka keskkonnasõbralikud.

Arengukoostöö Ümarlaua kommunikatsioonijuht Katrin Pärgmäe sõnul on kingitustel kaugele ulatuv mõju. «Lapsed õpivad täiskasvanute eeskuju järgi, terve aasta jooksul. Kui me ise väärtustame südamega tehtud asju ja koos oldud aega, teevad seda ka lapsed ja see on kingitus terveks eluks. Ostes vähem asju, saame lastele pärandada puhtama planeedi ning teiseks teadmise, et meie väärtust ei määra ostetud asjade kuhja kõrgus.»

Kuigi kõigil meist on soov jõulude ajal lähedasi meeles pidada ja neid kinkidega rõõmustada, on liigne tarbimine kahjulik nii keskkonnale kui vaesemate riikide inimestele. 

5 ideed, kuidas teha kink, mis hoolib saajast ja loodusest:

1. Elamused

Enamasti ei ole peredes puudust asjadest, vaid ajast. Millal käisite koos teatris, kontserdil, matkal või SPA-s? Elamuskingid on oma olemuselt väikese keskkonnamõjuga, tuues samal ajal rõõmu ka peale jõule. Parima elamuskingi tegemine nõuab kindlasti enne väikest luuret.

2. «Minu aja kinkekaart»

Mis võiks näiteks väikeste lastega peret rohkem rõõmustada kui teadmine, et hoiate järgmisel aastal kolmel õhtul nende lapsi? Autota inimesele võib rõõmu teha «taksoteenuse» kinkekaart. Lapsi võib rõõmustada kupongide pakett «saan tund aega kauem üleval olla», «üks päev minu valitud tegevusega», «kinoskäik minu valitud filmile». Kõige olulisem on see, et valida tuleb tegevus, mis teeb rõõmu kingi saajale.

3. Kasutatud asjad

Kaubanduskeskuse asemel saab minna antiigipoodi, et leida sealt raamatuid, kunsti või ehteid.

4. Ise tehtud kink

Ise tehtud kink ei pruugi võtta palju aega või vahendeid – karp küpsiseid koos südamest tulnud kirjaga toob kauaks rõõmu (eriti arvestades, et põhjamaalastena ei ole paljudel meist lähedastele kerge öelda, kui erilised ja kallid nad on).

5. Annetuskingitused

Kui inimesel ei ole midagi vaja, saab tema nimel teha kingi inimesele või loodusele, kes seda väga vajab. Nii saab ühest kingist topeltrõõmu! 

Tagasi üles