Lameda kõhuga teismeline sai alles kuu enne sünnitust teada, et ootab last

FOTO: Saffron Heffer

18-aastane Saffron Heffer oli juba kaheksa kuud rase, kui tal oli täiesti lame kõht. Alles siis, kui ämmaemand beebi õigesse asendisse pööras, tuli neiul korraga suur kõht ette.

Suurema osa rasedusest oli Saffron täielikus teadmatuses, mis teda ees ootab. Peale selle, et kõhule tekkis tume triip rohkem füüsilisi märke lapseootusele ei vihjanud. Seetõttu käis ta agaralt trennis ja ka solaariumis. See, et päevad ära jäid, oli Saffroni arvates pillide võtmise kõrvaltoime, kirjutab Metro. Hiljem sai ta aru, et ka suur isu salati, jäätise ja maasikate järele tuli tegelikult rasedusest.

Ühel päeval käis Saffron koos emaga trennis ja neile pakkus suurt nalja, kui veidra kuju tema kõht istessetõusude ajal võttis. Saffroni kõht oli pingutuse ajal kummalise kolmnurkse kujuga. «See lihtsalt ei tulnud mulle pähegi – isegi mu ema ütles, et ta ei arvanud korrakski, et ma võiksin rase olla,» tunnistas neiu. «See oli mu ema, kes sai aru, et kõhule on tekkinud tume triip. Ema märkas seda ja tahtis, et ma teeksin testi, et igaks juhuks rasedus välistada. Ütlesin, et kui ma oleks rase, siis peaks ma iga hetk sünnitama hakkama, aga mul ei olnud ei kõhtu ees ega midagi, kohe mitte kui midagi.»

Saffron oli nõus rasedustesti tegema ja ei hakanud kohe seda võimalust välistama. Test osutuski positiivseks. Erakorralisel ämmaemanda visiidil sai ta kinnitust, et ootab poega ja on juba 37 nädalat rase. Lapse sünnitas ta juba kuus nädalat hiljem.

Kui varem ei olnud Saffronil üldse kõhtu ees, siis pärast ämmaemandavisiiti see muutus. Nimelt katsus ämmaemand ta kõhtu ja pööras lapse õigesse asendisse. Siis tekkis noorele naisele peagi kõht, mis läks iga päevaga silmnähtavalt suuremaks. Vaata pilte siit!

Saffronil oli lapse sünniks ettevalmistuste tegemiseks väga vähe aega. Õnneks läks kõik hästi ja 1. juunil sündis täie tervise juures 3,6 kg kaaluv Oscar. Noor ema on oma uue rolliga väga rahul.

«See oli kõigile suur üllatus. Me ema oli sama suures šokis kui ma ise. Ma ise ei arvanud, et see oleks võimalik – mitte teada, et sa oled rase – kuni see juhtus minu endaga,» rääkis Saffron. «Inimesed on sellest rääkinud ja ma olen kuulnud lugusid, aga arvasin, et need naised ju pidid tegelikult ise teadma. Seni, kuni see juhtus minu endaga, olin täielikult teadmatuses. Lõpuks mulle tuli kõht ette, see oli tohutu suur.»

Saffron võrdles enda kiirelt tekkinud kõhtu õhupalliga. Kuigi ta sai lõpuni kanda oma tavalisi pükse. Pärast seda, kui ämmaemand lapse õigesse asendisse pööras, hakkas beebi end aktiivselt liigutama. «Ma tundsin iga liigutust ja jalalööki,» meenutab Saffron. «See oli nii kummaline. Alguses tunda mitte midagi ja siis tunda kõike igapäevaselt, see oli nii ebareaalne. Aga ma pean tunnistama, et ma igatsen seda tunnet.»

18-aastaselt emaks saamine ei olnud naisele kerge. Esialgu oli Saffron tõsises šokis ning talle tundus, et ta elu on läbi. «Praegu olen ma 18, aga siis kui ma teada sain, olin alles 17. Sellist asja on ka täiskasvanud endale raske teadvustada, rääkimata siis 17-aastaselt. Vajusin järsult depressiooni ja mõtlesin, mida teha. Olin rasedusest teada saades väga suures stressis. Mõlemad vanemad olid sel hetkel tööl ja pidin sellega nii vaimselt kui füüsiliselt ise hakkama saama. Lukustasin end vähemalt kaheks nädalaks nelja seina taha.»

Pärast kahte nädalat suutis Saffron šokist üle saada ja oma suhtumist muuta. Ta otsustas, et kuna ta seda olukorda muuta ei saa, siis võtab vastu selle, mis tuleb. Sisendades endale, et ta saab sellega hakkama, hakkas Saffron sünnituseks ette valmistuma. «Mõtlesin, et olen varemgi teiste raskuste puhul tugev olnud. See on palju suurem, aga ma saan sellega hakkama. Ma lihtsalt hakkasin otsast pihta,» meenutab ta.

Nüüd ei oska Saffron oma elu teisiti ette kujutadagi ja on lapsest suures vaimustuses. «Ta on täiuslik. Kui otsida täiuslikku beebit, siis oleks see tema. Ta on omadega nii rahul, ainult istub ja magab ja on nunnu. Ta on nii armas.»

Raseduse ajal tundis Saffron kerget väsimust, mida arst pidas vitamiinipuuduseks. Selle asemel, et kaalust juurde võtta, võttis ta hoopis nii palju alla, et läks kaks rõivanumbrit väiksemaks. Raseduse ajal tundis ta pidevat väsimust ja oli sageli ärritunud. Seetõttu ei tahtnud ta väljas käia ega kedagi näha.

Saffron ei ole arstide selgitusest siiani päris hästi aru saanud, miks talle juba varem kõht ette ei tulnud. Kui ämmaemand esimesel vaatusel tema kõhtu katsus, tundis ta kohe lapse kuju ja sai aru, et beebi on vales asendis.

Tagasi üles