Miks esineb naistel rohkem migreeni kui meestel?

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

FOTO: Krzysztof Zabłocki / PantherMedia / Krzysztof Zabłocki

Migreen on levinud mure nii naiste kui meeste hulgas. Küll aga kipub naistel seda rohkem esinema ning põhjus on hormoonides.

Östrogeen ehk naishormoon võib olla süüdlane migreenihoogudes. See on võimas hormoon, mis hoiab organismi õigesti toimimas. Küll aga uue uuringu kohaselt võib liigne östrogeen aju liigselt koormata, mis viib migreenini. Naised on migreenile meestest kolm korda vastuvõtlikumad.

Doktor Marcela Magda Popa sõnul pole migreen lihtsalt halb peavalu. Ta selgitab, et migreen on pulseeriv tunne, mis tavaliselt leiab aset ühes aju pooles ning kestab ühest päevast 72 tunnini. Migreen võib endaga kaasa tuua sümptomeid nagu iiveldus, oksendamine ning valgus- ja helitundlikkus. Igasugune füüsiline aktiivsus (ka treppidest kõndimine) võib teha valu hullemaks, kirjutab Elite Daily.

Migreeni Uuringute Sihtasutuse uuringu kohaselt pole naised mitte vaid migreenile vastuvõtlikumad, aga naised kogevad migreenihoogusid meestest hullemini. Naised tunnevad hoo ajal episoodilist valu, aga ka kroonilist valu nagu mehed.

Tagasi üles