Kui pikk peaks olema puhkus, et tõeliselt välja puhata?

FOTO: Pixabay

Veel on viimased suvepuhkuste ajad. Üks olulisemaid küsimusi selle kõrval, millal puhata, on kindlasti ka see, kui mitu nädalat puhkust välja võtta.

Ajakirjas Journal of Happiness Studies avaldati uuring, millest selgub, et on olemas täiuslik puhkuse pikkus, millel on sinu tervisele ja heaolule maksimaalselt parim mõju.

Uuring korraldati Hollandis, Radboud Nijemegeni ülikoolis. Teadlased leidsid, et ideaalne puhkus kestab kauem kui kaheksa päeva. Aga siin on veel üks huvitav nüanss.

Teadlased uurisid inimesi ja nende puhkusi, mis jäid 15 ja 34 päeva vahele. Selgus, et inimeste heaolu jõudis haripunkti kaheksandal puhkusepäeval, kuid puhkuse hea mõju kadus nädala jooksul pärast tööle naasmist.

«Tervis ja heaolu paranesid pikkade suvepuhkuste jooksul, kuid selle positiivne mõju ei kestnud pikalt,» kirjutasid teadlased ja täpsustasid, et palju rohkem mõjutasid puhkusejärgset heaolu puhkusel kogetud elamused kui selle pikkus.

Seega soovitavad teadlased puhata pigem sagedamini ja lühemate perioodide jooksul ning täita see aeg rohkete positiivsete elamustega, vahendab House Beautiful.

Tagasi üles