Punane pipar aitab kaloreid põletada

FOTO: SCANPIX

Vürtsitades oma igapäevamenüüd punase pipraga, võib sellest olla kasu söögiisu ohjeldamisel ja liigsete kalorite põletamisel.

Purdue ülikooli teadlaste väitel aitab punane pipar einestamise järel enam kaloreid põletada ja seda eriti neil, kes vürtse regulaarselt ei tarbi - lihtsalt korraldatavad muutused menüüs võivad omada pikaajaliselt püsivat ja soodsat mõju, eriti kui nendega käib kaasas ka füüsiline tegevus ja tervislik toitumine, vahendas teadus.err.ee.

Ka eelnevad tööd on leidnud, et tšillipiprale vürtsi andev aine kapsaitsiin aitab alandada näljatunnet ja suurendab samaaegselt kalorite põletamist. Antud uuring käsitles vastavat efekti, lähtudes ühest grammist (pool teelusikatäit) punasest piprast – kasutati kuivatatud cayenne punast pipart.

Kuus nädalat kestnud uuringus osalesid normaalkaalulised inimesed, kellest pooled armastasid vürtsikat toitu ning tulemused näitasid, et punase pipra tarbijatel oli mõnevõrra kõrgem keha baastemperatuur ja nad põletasid loomuliku energia tarbimise käigus enam kaloreid.
 

Tagasi üles