Nipid lapsevanematele: kuidas oma lapsi mitte ära hellitada

FOTO: Monkeybusiness Images / PantherMedia / Monkeybusiness Images

Vaatad ringi ja igal pool on hellitatud lapsed? Ekspert Sheryl Ziegler annab nõu, kuidas oma lapsi mitte ära hellitada.

Ütle regulaarselt ei. Isegi kui tegelikult saaksid oma lapsele tema soovitud asja lubada, ütle talle aeg-ajalt ei. On oluline, et laps õpiks 

Oota tänu. Oota oma lapselt rohkem kui vaid tänu. Õpeta talle silmsidet, käepigistust, tänutunnet. Kui laps ei täida neid ootusi, lase tal kink tagastada ning seleta, et ta pole valmis nii suuri kingitusi veel vastu võtma.

Õpeta ligimesearmastust. Annetage riideid või käige abis neil, kes abi vajavad. Tehke seda korrapäraselt, mitte vaid pühade ajal.

Ära ole liiga kaitsev. Õpeta lapsele juba väikesest peale, et asjadel on tagajärjed. Räägi talle oma kogemustest ning lase lapsel ka ise vigu teha. Õpeta, et elu polegi alati õiglane. Kukkumine ja läbikukkumine on olulised osad lapsepõlvest ja õppetundidest.

Õpeta lapsele raha väärtust. Ära osta lapsele nelja nukku, sest ta tahaks. Osta üks ja õpeta teda seda hindama. Õpeta lapsele raha kogumist ja ka selle raiskamist. Mõlemad on olulised oskused raha väärtuse mõistmiseks.

Jaga oma pere lugu. Räägi lapsele, mis on teie pere jõukus ja väärtus. Need on väga suhtelised mõisted. Jõukus võib peituda heades inimsuhetes või koos veedetud ajas. Ka finantsjuttudes keskendu selle progressi seletamisele, kuidas olete jõudnud sinna, kus hetkel olete. Selgita, et finantsiline edukus ei kuku sülle, vaid vajab tööd.

Allikas: YourTango

Tagasi üles