Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kajastus Vouge’is tõi Eesti ehtedisainerile rea tellimusi ja suure tunnustuse

Marita Lumi ehetenäituse avamine Pärnu Uue Kunsti muuseumis. FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Mainekas British Vogue esitleb Marita Lumi kaelaehet Metskits, mis sai nominatsiooni ka Kella- ja Kulla liidu kureeritud konkursil «Eesti Aasta Ehe 2017». Metskits on kullatud hõbedast kaelaehe, mis on kaetud tuhande ehtekiviga. Metskits on näituse «Džungel» kollektsiooni osa ning on disainerile omase skulptuurse ja mängulise vormiga.

Marita Lumi sõnul on British Vogue'is esinemine suur tunnustus ja kinnitus sellele, et ta teeb õiget asja. Juba on tulnud sealt ka esimesed tellimused. «See on suur kompliment, kui ühiskonnal on huvi minu loomingut kanda, see motiveerib fantastilise metallide maailmaga jätkama. Rahvusvaheline tunnustus ning võimalus jagada oma ehteid kogu maailmaga, on lihtsalt imeline. Olen väga tänulik,» lisab disainer.

Marita Lumi ehetenäitus. FOTO: Urmas Luik / Parnu Postimees/

Näitus «Džungel», mis on avatud 30. märtsini Pärnu Uue Kunsti Muuseumis, analüüsib inimeste ja looduse vahelist suhet, praegusele ajale iseloomulikke ühiskondlikke tõekspidamisi. Marita Lumi usub, et elu on lugude rääkimiseks. Seda illustreerib hästi heade sõpradega koos veedetud aeg, mil võidu räägitakse mahlakaid kogemusi, mis ka teiste liikidega seotud. Loomariigis juhtunud sündmustega saab hõlpsasti tuua paralleele inimeste maailmaga.

Marita Lumi ehetenäitus. FOTO: Urmas Luik / Parnu Postimees/

Loodud galvanoplastilised loomad ja narratiivsed stseenid kasvavad elektrolüüsi lahuses. Metallikihi kasvamine elekrolüüsis sobiva paksuseni toimub 3 nädalat.

Marita Lumi ehetenäitus. FOTO: Urmas Luik / Parnu Postimees/

Tööprotsessi järgmine etapp on vaha välja sulatamine, pinna viimistlemine, seejärel näituse teostele kivide paigaldamine. Kokku istutatakse aasta jooksul näituse töödesse 30 000 ehtekivi. Viimase tööetapina on tööde hõbetamine ja kuldamine.

Marita Lumi ehetenäitus. FOTO: Urmas Luik / Parnu Postimees/

Marita Lumi lõpetas 2015. aastal Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti eriala magistrantuuri (juhendaja professor Kadri Mälk). Ta on end täiendanud Prantsusmaal Strasbourgis, TTÜ Geoloogia Instituudis, resideerunud Portos Portugalis. Osalenud rohketel näitustel, olnud 2016 ja 2017 Eesti Noor Ehe nominent, 2017 Eesti Kulla- ja Kella Liidu konkursi Eesti Aasta Ehe nominent, 2017 A-Galerii ehte konkursi võitja. Lumi viimaste aastate loomingust leiab ka muusikat, installatsiooni kui ka kureerimistööd.

Marita Lumi ehetenäitus. FOTO: Urmas Luik / Parnu Postimees/
Tagasi üles
Back