AINULT TELLIJALE

VIDEO JA GALERII Otepää saunapeost - palju paljaid inimesi lumel

Saunamaraton on tõenäoliselt terve talve kõige naljakam trall. Lumel peatub limusiin, sellest kargavad välja nahkseelikutes ürgmehed, parukad lehvimas ja nuiad peos – siin on see täitsa tavaline asi!

FOTO: Madis Sinivee

Saunamaraton – juba see sõna kõlab pööraselt! Südatalvel on Otepää talvepealinna lähistele metsa peidetud trobikond saunu ning parv poolpaljaid inimesi lidub ühest teise. Viskab aga leili ja kargab seejärel jääauku. On see sport, lõbu või enesetapp?

Märg pruut otse lavalt – pitskleit seljas, huuled erkroosad ja kimp käes.

FOTO: Madis Sinivee

Eestlased on parimas mõttes hullud tüübid, et saunamaratoni käima tõmbasid. Jätkub ka lustakaid osalejaid, kes ei kohku tagasi ei kuuma ega külma ees. Saunamaraton toimub Otepääl juba üheksandat korda ning iga aastaga on startijaid üha rohkem. Asi käib lihtsalt – paned kokku neljaliikmelise võistkonna ja kütad läbi nii palju saunu, kui jaksad. Tõsise spordiga siiski tegu pole – esikohal on lõbu! Esikolmik selgub loosi teel, kellelgi pole põhjust konkurentide kõri kallale kippuda. Vennastutakse igal kuumal ja külmal ruutmeetril ja meeleolu on ülev.

Ajakirjaniku raske elu - kui vaja teed reportaaži kuumast tünnist ja kui vaja siis külmast jääaugust.

FOTO: Madis Sinivee

Otsustasime, et ega asjaliku ajakirjaniku positsioonilt sellest kõigest õiget aimu ei saa, nii panime kokku Postimehe tiimi ja sukeldusime sündmuste keerisesse. Hea huumorimeelega inimestest siin majas õnneks puudust pole! Meelelahutusfotograaf Madis Sinivee, sõbranna.ee juhataja Dagmar Lamp, majandusreporter Lennart Ruuda ja videoreporter Ardi Truija olid kohe valmis kaasa lööma. Ehkki… mul endal polnud vähimatki aimu, kuhu ma õieti ronin. Poolpaljalt lumes trallitamine pole kindlasti asi, mida ma iga päev teeks, ja saunas samuti kaua vastu ei pea. Aga pole hullu – vaatame, mis juhtub!

Meie teekond Otepääle algab laupäeva varahommikul laias lumesajus. Keegi meist pole hommikuinimesed, eriti veel pärast reedet… Kuid lakkamatu stand-up-comedy läheb kohe käima! Kui sellised sõnaosavad tegelased on kõrval, siis ei pääse naermisest küll mitte keegi. Ning imelugu küll, samasugune ulakas meeleolu pole lahtunud ka paarkümmend leili ja jääauku hiljem.

Saunaralliks vaim valmis. Ehkki tegelikult on keset talvepakast vahelduseks päris tore ka riides olla.Vasakult: Dagmar Lamp, Kristina Herodes, Lennart Ruuda.

FOTO: Madis Sinivee

Edasi lugemiseks:

Oled juba tellija? LOGI SISSE või SEO LEHE TELLIMUS

Tagasi üles