VIDEO: Trimmis talje tänu tasakaalule?

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Bodybalance Viimsi Spa spordiklubis, juhendab LesMills bodybalance master trainer Kersti Ojalill

FOTO: Sander Ilvest

  • Treenid nagu hobune, sööd nagu lind ja ikka ei midagi? Proovi teist taktikat.
  • Sale, terve ja õnnelik saab olla ka karmi trenni ja enesepiitsutamiseta.

Sport ei pea olema spurt, see võib olla ka nauditav kulgemine. Arter võttis ette avastusretke taastavate treeningute maailma.

Mõnel on kõvasti lihtsam gaasi anda kui pidurit tõmmata. Mis siin salata, minagi kuulun selliste spordihullude seltskonda. Ega tänapäeva maailm ka just hellita – kõikjal väärtustatakse kiirust, pingutust, sooritust… Nii aga võivad õnnelik ja terve olemise tegelikud alustalad – tasakaal ja meelerahu – sootuks kahe silma vahele jääda. Ja see on suur viga! Keha ei saa vaadata muust kompotist eraldi üksusena, selline suhtumine lõpeb varem või hiljem kraavis.

See lugu ei sünni pea-ees-vettehüppest bodybalance'i tundi, sest siis saaks jutt küündimatult lühike: «Mm, nii mõnus oli pärast trenni olla…» Aga miks mõnus, mis mõnus, mis minuga õieti toimus? Tunnetuse tekkimine tahab aega ning kasvab rahulikult nagu puu. Teemasse aitab selgust tuua Eesti parim asjatundja, Les Mills Bodybalance'i meistertreener Kersti Ojalill, kes on seda ala harrastanud üle kümne aasta ja kelle praegune tase lubab tal tegutseda teiste treenerite koolitajana üle Skandinaavia. Tänu temale tabas mind kahe aasta eest ootamatu valgustushetk – just siis taipasin, mida ma selles taastavas tunnis õigupoolest teen.

Tagasi üles