Tikkiv isa Lasnamäelt

Aleksander Kovaljov oma ateljeeks muudetud esikus tööhoos.

FOTO: Liis Treimann

  • Keerulise saatusega mees, kelle harrastuseks tikkimine, on kuue lapse isa.
  • Mees tikib isegi velodrenažööril, tänaval kõndides ja muidugi kodus teleka ees.

Võib-olla mäletavad mõned tallinlased läinud sajandi 90ndate algul Harju tänava veerel istunud meest, kes muudkui tikkis? Omal ajal Kaug-Idast Eestisse tulnud Aleksander Kovaljov harrastab seda käsitööd ka praegu, kuid vahepeal on temast saanud kuue lapse isa ja õnnelik abielumees.

Seda ei oskaks küll iial arvata, et ühe tohutu suure Lasnamäe kortermaja esimesel korrusel, endisest viinapoest ümber ehitatud munitsipaalkorteris võib asuda terve kunstigalerii. Kuigi esmapilgul nii tundub, elab siin tegelikult – keset tikitud piibliteemalisi, loodus- ja isegi abstraktseid taieseid – lasterohke Kovaljovide pere. See on pereisa Aleksandri, tema abikaasa Anna ning nende nelja tütre ja kahe poja kodu.

Mis aga kõige uskumatum: kõigi seintelt vastu vaatavate ja meeletult töömahukate piltide autor pole mitte pere nais-, vaid hoopis meespool, kes alustas oma haruldase harrastusega juba läinud sajandi 90ndate algul. Hoolimata sellest, et Aleksander Kovaljov, kunstnikunimega Apostolov, saab juhtumisi just sel päeval 64-aastaseks, leiab ta aega, et lahkesti Arterit võõrustada. Väiksemad lapsed on lastekeskuses, peale Aleksandri on parasjagu kodus abikaasa ja vanem tütar.

Edasi lugemiseks:

Oled juba tellija? LOGI SISSEvõi

Maksetingimustega tutvumiseks mine www.zlick.it/kkk

Tagasi üles