SÕBRANNA.EE MOEBLOGI: Kuldnõela nipid tänavale

FOTO: Erlend Štaub

Eile õhtul anti Kristina Viirpalule üle Eesti moemaastiku kõige ihaldatum auhind Kuldnõel ja Hõbenõela omanikuks sai tänavu Mare Kelpman kollektsiooniga „Bohemian Chic“. Lisaks imelistele võidukollektsioonidele pakkusid põnevust täis vaatemängu ka teised nominendid.

Meie vaatame seekord, milliseid häid nippe Kuld- ja Hõbenõela catwalkilt saame oma argipäeva tuua.

MÄRKSÕNA: Värvilised sokid

Värvilised sokid pole kuhugile kadunud. Mare Kelpman, kelle looming on mõnusates põhjamaistes värvitoonides, annab stilistikaga hea vihje, kuidas soovi korral riietusele väikese annuse jagu erksust lisada. Värvilised sokid on lihtne viis, kuidas peaaegu märkamatu detailiga oma riietus põnevamaks muuta. Kui soovid rohkem tähelepanu, võid katsetada ka erksavärvilist vööd. Sügise jagu särtsu garanteeritud!

FOTO: Erlend Štaub

MÄRKSÕNA: Erinevad tekstuurid

Moemängud lubavad nii mõnegi reegliga eksperimenteerida ja tihtipeale lükkavad ümber põhimõtte „less is more“. Mari-Liis Saretoki kaubamärk Kokomo näitab, kuidas mängida erinevate kangaste ja tekstuuridega. Esmapilgul justkui võõristust tekitav litterkangas ja samet üheskoos moodustavad tegelikult omapärase komplekti, mille võlu peitub justnimelt materjalide erinevuses. Tagasihoidlikum, kuid kindlasti töötav variant on miksida litterkangast viisakate viigipükstega. Sobilik nii peole kui teatrisse.

FOTO: Erlend Štaub

MÄRKSÕNA: Säärised

Kuldnõela publiku lemmiku tiitli pävinud Xenia Joosti noortele suunatud elustiilibränd REBELLIONAIRES pakkus lisaks põnevate graafiliste lahendustega komplektidele vaatemängu ka oma erksavärvilise stilistika poolest. Märksõna, mis tasub meelde jätta ja oma argipäeva tuua on säärised. Meie kliimas on tegemist äärmiselt praktilise esemega, mis on ühtmoodi sobilik kandmiseks nii vanemas kui nooremas eas. Lisaboonus on see, et ise sääriste kudumine pole üldse keeruline ja annab võimaluse valida just endale meelepärane värvitoon ning tekstuur ja esimeste talvekülmade saabudes ei pea oma madala säärega saabastes külma kartma.

FOTO: Erlend Štaub

MÄRKSÕNA: Baleriinad ja mantlid

Marit Ilisoni kollektsioon „Longing for sleep“ on ilus näide, kuidas baleriinad ei ole mõeldud ainult kevadsuvisel hooajal kandmiseks. Kui ilm vähegi lubab, võib baleriinad (soovitatavalt koos sukkadega) vabalt paari panna ka oma lemmiku sügismantliga, saavutades kergelt muretu komplekti. Kui tundub, et jalad tahaksid siiski midagi toekamat, võib katsetada erinevate sokkide ja põlvikutega. Miks mitte kombineerida ühes toonis sukkpükste peale veel omakorda teist tooni sokid. Värvide mänguruum on suur.

FOTO: Erlend Štaub

MÄRKSÕNA: Kullasära

Kadri Kruusi Kuldnõela kollektsioon tõestab imeliselt, et pole mingit põhjust karta kuldsete aksessuaaride kandmist hallil argipäeval. Kui rõivakomplekt on minimalistlik ja tagasihoidlikes värvitoonides, nagu näiteks must ja hall, siis üks kuldselt särav käe- või seljakott lisab riidevalikule just paraja annuse erksust. Kui hoida lõiked lihtsana, ei tundu kullatoon liiast.

FOTO: Erlend Štaub

MÄRKSÕNA: Body’ga peole

Kaunis minimalistlik body võib vabalt muutuda peorõivaks, kui kombineerida seda näiteks pikkade viigipükste või õlgu paljastava jumpsuit’ga. Siinkohal tuleks aga väga hoolikalt jälgida, milline on body tegumood ja kui paljastav see on ning sõltuvalt sellest otsustada, kas konkreetne ese sobib avalikus ruumis kandmiseks või pigem mitte. 

FOTO: Erlend Štaub

Tagasi üles