Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Pealinna parima pitsa jahil

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
  • Pitskohta pääseb kindla peale löögile siis, kui uksed avatakse: keskpäeval.
Kaja Pizza Köök. | FOTO: Mihkel Maripuu

Pisikeses Kaja Pizza Köögis on Napoli päritolu puuküttega pitsaahi ja kõrgete kokakraadidega pitsameister Andrei Lesment, 20 tooli ja popkornimasin pealekauba.

Nõukogude ajal teadsid kõik: kui tahtsid vähegi nooblimasse kohta sööma minna, siis tuli tunda süsteemi. Pidid täpselt teadma, kui suur rahatäht tuli pista šveitseri taskusse või kelle nimi avas kuldvõtmena restoraniukse.

Kui süsteemi ei tunne, siis pitsat ei saa, tuli taas tõdeda sel suvel, kui üritasin sööma minna Londonis Gordon Ramsay restoranis töötanud, brittide restoraniauhindade Rosette’idega pärjatud söögikohta Verret pidanud ja nüüd Eestisse tagasi tulnud Andrei Lesmendi Kaja Pizza Kööki.

FOTO: Hanneli Rudi

Minu esimene katse luhtus üsna kiiresti, kui broneeringule tuli vastus, et soovitud päeval pitsakoht üldse ei tööta. Teine kord otsustasime olla targemad ja lihtsalt kohale minna. Aga kella nelja paiku Pelgulinna jõudes oli Kaja Pizza Köögi uks kinni mis kinni ja jäi mulje, et sel päeval pole seda avatudki. Tekkis hasart, mis koht see on, mida kõik kiidavad, aga kuhu kuidagi sisse ei saa? Veel üks luhtunud katse koht kinni panna, ja pitsasõprade seltskond koostas lollikindla vallutusplaani: kohale tuleb minna kohe, kui uksed avatakse ehk keskpäeval. See strateegia töötas.

Juba kahest pitsaviilust sai lapsel kõht täis.

Ega uus pitsakoht väljast vaadates kuigi suur ole, aga et see on nii väike, üllatas. Meie õnneks oli üks vähestest laudadest vaba, nii et mahtusime neljakesi kohapeal sööma. Oma vallutusplaani koostades polnud me osanud arvestada võimalusega, et toolide nappuse tõttu võib-olla kohapeal pitsat sööma ei mahugi. Aga pitseeria väiksust arvestades tuleb ilmselt selleks valmis olla, eriti sel ajal, kui Eestis valitseb kehv suusailm.

Meie seltskonna noorim pitsasõber võluti hetkega ära topsiäie popkorniga, täisealistele avaldas muljet menüü lühidus ja seal olev lühike pitsasöömise õpetus, mis välistas kahvli ja noa kasutamise. Millegipärast toodi just need esimesena lauale. Kuigi menüü oli lühike, kulus valimiseks üksjagu aega, sest brokoli ja artišokk pole meil just tavalised pitsalisandid.

Esimesena välistasime itaallaste vürtsika salaamivorsti nduja’ga pitsa, sest Itaalia saapaninas ehk Calabrias käies oli see rasvane ja teravamaitseline salaami ainus, mis sealsest köögist ebameeldivana meelde jäi. Tagantjärele targana arvan, et oleks pidanud ikkagi proovima, sest mine tea, võib-olla sobib see pitsale tegelikult päris hästi.

Meie tellitud pitsadest vaieldamatult parim oli ilma tomatita pitsa fenkolivorsti ja trühvlimaitselise kitsejuustuga. See pitsa on jahtimist väärt. Pitsad mozzarella ja artišoki ning chorizo vorsti ja brokoli kattega nii suurt maitseelamust ei pakkunud. Tegelikult oli Kaja Pizza Köögi suurim üllataja hoopiski eripärase maitsega pitsatainas. Väidetavalt erilise tehnoloogiaga kergitatud, parimast, Napoli päritolu Caputo pitsajahust ja ehtsas puuküttega pitsaahjus küpsetatud pitsapõhjal on tuntavalt teistsugune maitse. Üks sööjatest iseloomustas seda sõnaga «hapukas», teine «pähkline».

Pizza nr 5 mozzarella, fenkolivorsti, seente ja trühvlimaitselise kitsejuustuga. | FOTO: Hanneli Rudi

Noorim sööja oli oma tellitud, vaid tomati, mozzarella ja basiiliku kattega pitsaga väga rahul. «See on parem kui Peetri Pizza, sest ma sain juba kahest viilust kõhu täis,» tõdes ta rahulolevalt. Kuigi pitsakatte iseloomustamiseks sobiks pigem kasutada sõna «minimalistlik», käis kummalisel kombel terve pitsa söömine üle jõu ka täiskasvanutele. Nii et pea pool tellitust tuli koju kaasa võtta. Kui muidu kuivavad pitsaservad seistes ära, siis selle pitsaga seda ei juhtunud, ka pähkline maitse säilis.

Magustoitudest proovisime seekord tiramisut, mis tundus olevat tehtud moodi järgides ehk tervislikumana kui originaal. Maitse oli omapärane ja sugugi mitte halb, aga tuleb ausalt tunnistada, et vana kooli variant kõigi oma paksukstegevate koostisosadega mekib paremini.

Väga hästi osatakse Kaja Pizza Köögis kastuda mitte ainult toiduaineid, vaid ka muusikat. Kõige kiiremal tööajal, kui letiäärsed pukid olid näljaseid ootajaid täis, mängis tempokas muusika. Kui suurem kiirus möödas ja sööjaid vähem, muutus ka taustamuusika meloodilisemaks ja aeglasemaks. Sama võtet kasutavad oma klientide mõjutamiseks ka kaubanduskeskused, kus vahetult enne sulgemist lastakse tempokamat taustamuusikat, et rahvas sisseostud kiiremini tehtud saaks.

Lahkudes saime aru, et seekord õnnestus meie vallutusplaan üsna napilt. Lahke teenindaja sõnul avab pitsakoht uksed keskpäeval ja töötab seni, kuni tainast jätkub. Mõni päev tehakse valmis sada tainapalli, teinekord vähem. Sel päeval oli veidi pärast kella kahte sajast tainapallist tegemata veel kuus. Kuna erilise pitsataina tegemine nõuab rohkem kui 24 tundi, siis alustavad nad ettevalmistusöödega kella kuuest hommikul ja ega kauem suudetagi tööd teha. Nii et kes erilist pitsat tahab, peab südapäeval kohal olema või lootma heale õnnele. Talvisel ajal soovitan soojendada üles suhted Pelgulinnas elavate tuttavatega, kelle juurde pitsat sööma minna, sest istekohti on kõigest 20.

Noppeid menüüst

Kaja Pizza Köök

Õle 33 Tallinn

Pizza nr 2 tomat, mozzarella, basiilik 6 eurot

Pizza nr 3 (terav) tomat, mozzarella, oliivid, nduja 7 eurot

Pizza nr 5 (ilma tomatita) mozzarella, fenkoliga vorst, seened, trühvlimaitseline pehme kitsejuust 7 eurot

Pizza nr 7 tomat, mozzarella, piprad, oliivid, artišokid 6 eurot

Tiramisu 3 eurot

New Yorgi juustukook Kaja moodi 3 eurot

Tagasi üles