Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Seljakotid selga!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
  • Viimaks ometi astuvad mood ja mugavus ühte jalga!
  • Unusta miniridikül ja klatš, käed vabad kulgemine on tuhat korda toredam.
  • Seljakotiga käivad nii mehed kui naised, nii noored kui vanad.

Mis on ühist koolilastel, sõjaväelastel ja matkasellidel? Nad kõik on tõelised trendigurud! Kõigi nende igapäevasesse varustusse kuulub sügisese trendikaardi kuumim ihaldusobjekt – seljakott.

Seljakott on moes. | FOTO: AFP / Scanpix

Moel ja praktilisusel ei ole enamasti just palju ühist. Viimasest lähtudes poleks meil vaja ei hooajamuutusi ega olemasolevat kapisisu kandmiskõlbmatuks tunnistavaid trende. Eks kaine mõistusega kodanik vaatabki kogu trendikaardil toimuvat läbi mõistlikkuse filtri. Moe iga vingerpussiga pole vähimatki vajadust kaasa tormata. Kuid vahel satub sekka ka väärt kraami. Ja praegune trendilemmik, seljakott, kuulub täpselt sellesse liigasse! Seljakott tahab harjumist, kuid see tasub vaeva – uued mugavused elus on avastamist väärt!

Seljakott on moes. | FOTO: AFP / Scanpix

Unustage klatš, mis sisuliselt krabab endale terve kaunitari käe ja toimetamiseks jääb järele vaid üks. Igaüks on vastuvõttudel kogenud, kui ebamugav see on! Aga mis sa hädaga teed, trend kestis piisavalt kaua, nii et hakkasime raske eluga ja ilu nimel kannatamisega juba harjuma. Kuid nüüd on sellega lõpp – seljakotte on nii suuri kui väikesi, isegi õhtuse moega, ning sul on korraga kaks vaba kätt! Tuld kõigile kokteilidele, kookidele ja hõrkudele suupistetele, isegi kättpidi tervitada ja kallima käest kinni hoida on nüüdsest võimalik!

Samuti võiks üle parda heita üheõlakotid, eriti juhul, kui plaanid kaasa tarida kaalukamat kraami. Tänapäeva kiires elus ei pääse sellest enamik naisi. Oma koolijuntsusid ju manitseme, et ära vaid ühte õlga längu tassi, rikud oma rühi. Samas ise teeme seda iga päev. Pole vaja tassida kaasa midagi tervisele kahjulikku koti kujul, kui nüüd on moesoosikuks tõusnud selga hoidev alternatiiv!

Seljakott on moes. | FOTO: Kaubamaja

Unustada võiks ka kapriissed ja mõttetud minikotikesed, kuhu mitte midagi ei mahu. Jaa, see trend laiutas siin alles äsja, samasuguse ülbusega nagu eluvõõrad nähtused moeajaloos. Alati on selliste asjade eesmärk rõhutada klassi ja jätta muljet, et omanik ei pea end aineliste ja praktiliste teemadega vaevama, tal on saatjaskonnaks seitse teenrit, kes kotte tassivad. Tänapäeva maailmas on sellised sõnumid aga omanikule pigem häbiks kui uhkuseks. Kekkamine on lootusetult moest väljas. Vihje: 90ndate servalt on moepilti tagasi hiilinud ka logomaania, kuid kuna antud suuna sõnum on sarnane, oleks õiglane selle trendi juurde lisada pigem hoiatus kui soovitus. Kuid seljakott – kes selle moeka võimaluse oma elu lihtsamaks muuta kasutamata jätab, saab küll vaid ennast süüdistada. Uskumatu, aga tõsi, moodsa inimese elu võib samuti mugav olla!

Kadri Kruusi multifunktsionaalne kott Audrey muutub seljakotiks või käekotiks - nii nagu elustiil parasjagu ette kirjutab. / Marje Kärner | FOTO: AFP / Scanpix
Tagasi üles