Rannavalve hooaja kokkuvõte: päästmist vajasid eelkõige järelevalveta jäetud lapsed

FOTO: Vida Press

G4S rannavalvurite sõnul möödus rannasuvi rahulikult ja suvitajate käitumine on iga aasta järjest parem. Peamine mure on rannas järelevalveta jäetud lapsed ja üle suplejate peade lendavad lohesurfarid.

Suve jooksul päästeti järelevalveta jäetud lapsi, kes sügavasse vette sattusid, eakas meesterahvas, kel ujudes jõud otsa lõppes, ja alkoholijoobes naisterahvas.

4. juulil päästis G4S rannavalvur Võrus Tamula järve rannas 8-aastase poisi, kes silla käsipuul kõõludes üle pea vette kukkus ega osanud ujuda. Vetelpäästja tõmbas lapse veest välja. Poiss oli veekogu ääres umbes 12–13-aastaste sõpradega. Lapse vanemaid rannas ei olnud. 

27. juulil kandis Emajõe vool sügavasse vette 6–7aastase tüdruku, kes iseseisvalt enam madalasse vette tagasi ujuda ei suutnud. Vee peal hoidis teda täispuhutav suplemisvest. G4S vetelpäästja ulatas talle käe ja tõmbas lapse kalda poole. Tüdruku isa võttis 50–60 meetrit veepiirist eemal muru peal päikest ja ei teadnudki, et laps läks ujuma.

«Õnnetused kipuvad juhtuma ikka järelevalveta jäetud lastega. Iga lapsevanem teab, kui lihtne on väikest last silmist kaotada. Mõni on selle vältimiseks oma lapse rannas isegi punase mütsikesega varustanud,» ütles Seemel.

Loe siit lähemalt, miks ei tohi täispuhutavaid ujumise abivahendeid liialt usaldada!

Tagasi üles