Tänavamood: argipäevaselt stiilsed Tallinnas

  • Igapäevaselt valivad Tallinna tänavate stiilsed riideid tuju järgi.
  • Punane on moes - kõige rohkem kohtasime tänaval just seda värvi.

Kuidas saavutada riietuses tasakaal igapäevaselt mugava ja stiilselt põneva vahel, et ennast ka tavalisel tööpäeval hästi tunda ja hea välja näha? Arter leidis Tallinna kesklinnast mitu stiilset inimest.

Astra (19), heliloomingutudeng

Astra

FOTO: Mihkel Maripuu

Astra on loominguline hing, kes valib riideid tunde järgi. «Need muudavad täielikult mu enesetunnet ja suhtumist maailma, iseendasse ja teistesse,» räägib vastne muusika- ja teatriakadeemia heliloomingutudeng. Stiil on tema kirg ja eneseväljenduse vahend, nagu ka muusika loomine.

Oma riideid ostab Astra lihtsalt selle järgi, mis parasjagu meeldib, kindlaid brände ta ei eelista. Saapad on See by Chloe omad, kampsun taaskasutusest ja kleit vanaema kapist leitud. Pilkupüüdev punane keep on pärit Milanost.

Evelin (42), muusik

Evelin

FOTO: Mihkel Maripuu

Naerusuine ja positiivsust õhkav Evelin paistab silma värvivalikuga: türkiissinise jaki on ta kombineerinud julgete punaste saabaste ja punase kotikesega. Evelin valib riideid meeleolu loomiseks: «Punased saapad lisavad särtsu ja teevad päeva värvilisemaks!» Kott ja saapad sobivad kui valatult ja koti kohta ütleb Evelin: «Kannan tihti punaseid kotte, sest need sobivad paljude asjadega.»

Carmen (15), gümnasist

Carmen

FOTO: Mihkel Maripuu

Krapsakal sammul astuv Carmen hakkab juba kaugelt silma tänu oma pikkadele patsidele. «Olen patse kaua tahtnud, suvel on nendega hea ja kerge hakkama saada,» ütleb tüdruk. Riideid valib Carmen päevaste plaanide ja tuju järgi. «Praegu tulen töölt, seega vaatasin, et oleks hea ja mugav.» Carmen töötab suvel kohvikus teenindajana, enne kui alustab sügisest Vanalinna Hariduskolleegiumis gümnaasiumiteed.

Liina Maria (21), õendustudeng

Liina Maria

FOTO: Mihkel Maripuu

Sügisest tervishoiu kõrgkoolis õendust õppiva Liina Maria riietus on rokiliku alatooniga. Nahast seelik Zarast ja tätoveeringud õlal loovad väheste vahenditega ägeda koosluse. Kirss tordil on perfektselt värvitud punased huuled, mis sobivad minimalistliku T-särgiga. Liina Maria on tulnud otse trennist, aga näeb ka pärast mitmetunnist füüsilist rassimist imeline välja.

Oma tätoveeringute tähenduse kohta ütleb ta veidi salakavalalt naeratades: «Neil on mulle endale väga suur tähendus, aga teistele ma seda ei ütle.»

Kaur (32), idufirma ärimees

Kaur

FOTO: Mihkel Maripuu

Telliskivi loomelinnakus jalutab meile vastu lihtsa, aga stiilse välimusega Kaur koos koer Chikiga, kelle rihm sobib peremehe jalanõudega hästi kokku. Naerusuine Kaur ütleb, et tema riidekapi sisu on kogunenud puhtjuhuslikult: ta lihtsalt ostab asju, mis meeldivad, ja üritab neid siis omavahel sobitada. Šoppamas käib ta peamiselt reiside ajal, ka pruun vöö, mida ta parasjagu kannab, on ostetud Londonist.

«See on see Telliskivi värk,» kommenteerib mees tegelemist idufirmadega.

Gustav (29), insener

Gustav

FOTO: Mihkel Maripuu

Rootsist pärit Gustav kannab hipsterliku stiili hästi välja ja punane habe lisab sellele palju. «Mulle meeldib see stiil, saan ennast niiviisi mugavalt tunda, aga samas näeb see täitsa viisakas välja,» selgitab ta. «Eks ma muidugi valin riideid ka selle järgi, kas lähen päeval tööle või lihtsalt lõbutsen. Praegu olen reisil ja siis ei pea väga asjalik välja nägema.» Gustavi kingad ja jakk on pärit Rootsist, särk ja püksid ostetud Eestist.

Tagasi üles