Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Mitmikud kohtuvad taas ja panevad loomaaia kihama

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Lee Torrens / PantherMedia / Scanpix

Laupäeval, 12. augustil toimub Tallinna loomaaias kuues üle-eestiline mitmike kokkutulek, kuhu on end kirja pannud enam kui 260 perekonda, kus kasvamas kaksikud, kolmikud ja nende õed-vennad.

Sel aastal on registreerunud perede hulk korraldajaid tõsiselt üllatanud ja seadnud üritusele varasemast suuremad ootused.

«Prognoositud 180 pere asemel on huvilisi, kes soovivad osa saada mitmikeperede aasta ühest tähtsündmusest, tublisti rohkem,» sõnab korraldustiimi liige Kadri Talva-Ots. «Aasta-aastalt püüame natuke enam üle oma varju hüpata, et pakkuda mitmikeperedele väärilist üritust, mis oleks nii sisukas kui ka lastele lustlik.» Üritus on ühtlasi oluline koht, kus pered saavad jagada kogemusi mitmike kasvatamise teemal.

Seekordse mitmike kokkutuleku läbivaks teemaks on tervis, nii vaimne kui ka füüsiline. Esmakordselt ootavad ees lühikoolitused Eesti Lastevanemate Liidult, Mürgistusteabekeskuselt ja hambajooga Suukoolilt. Proovile saab panna end nii Korrus3 maadlustrennis kui ka lastejoogas, lisaks lüüa kaasa muusikanurgas, osaleda töötubades ja aega maha võtta beebialal. Kogenud giidid tutvustavad kokkutulekul osalejatele põnevaid loomaaiaasukaid.

«Suurimaks väljakutseks on sel korral kahtlemata ligi 1200 inimese paigutamine traditsioonilisele suurele ühispildile,» räägib korraldustiimi liige Mirjam Treiel. «Hoiame elus toredaid traditsioone, peame ühispiknikku ja korraldame tänu toredatele toetajatele uhke loosimise.»

Kokkutulekut korraldavad kolm naist, kellel täiesti keskmised mitmikepered, kus kasvavad kaksikud ja nende õed-vennad.

Mitmike kokkutuleku idee sündis kuus aastat tagasi Facebooki grupis «Mitmikud», kui seal igapäevaseid praktikaid jagavad vanemad soovisid ka päriselus kohtuda. Praeguseks on grupis enam kui 1200 perekonda. Eelmisel aastal osales prognoositud 60 pere asemel 130, sel aastal on registreerunud perede arv sellegi kahekordselt ületatud.

Mitmike kokkutuleku korraldamisele annab omapoolse panuse Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, oluline toetussumma on kogutud ühisrahastusplatvormi Hooandja projektiga.

Rohkem infot mitmike kokkutuleku kohta leiab www.eestimitmikud.ee.

Tagasi üles