Eesti Muusikaauhinnad 2020

See tegevus lisab elule kolm lisa-aastat

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Kui sul pole aega minna jooksma, olgu see siis liigse tööstressi või Netflixile pühendumise tõttu, on ehk aeg oma prioriteedid ümber mõelda.

New York Times vahendab värsket uuringut, mille järgi lisab iga joostud tund sinu elule seitse tundi. Uuring avaldati eelmisel kuul ajakirjas Progress in Cardiovascular Disease. Selgub, et nädalas kaks tundi joostes võib oma elule lisada 3,2 lisa-aastat. Uuring tõestas ka, et pole oluline, kui kiiresti või kui kaugele sa jooksed – varasem uuring samadelt autoritelt nimelt näitas, et vaid viis minutit aeglast jooksu päevas võib olla piisav, et vähendada enneaegse surma riski.

Veelgi enam: antud uuringuga tõestati, et jooksmine vähendab enneaegse surma riski suisa 40 protsenti, isegi kui arvesse võtta tervist kahjustavaid faktoreid nagu joomine, suitsetamine või ülekaal.

Tasub märkida, et surematuks end joosta küll ei saa – uurijad märkasid, et võidetud aastad jäävad kolme aasta kanti, samas kui rohkem joostes sa endale kahju ei tee ning rohkem kui neli tundi nädalas joostes sa kindlasti eluiga ei vähenda.

Huvitaval kombel suurendab jooksmine ainsana sellisel hulgal eluiga, üksi teine füüsiline tegevus ei jõua ligilähedalegi. Kuid kui sa vihkad jooksmist, pole asi siiski lootusetu – näiteks spinning või jooksmine vähendavad siiski enneaegse surma riski 12 protsendi võrra.

Tagasi üles