Neli viisi, kuidas stress mõjutab meie suhteid lähedastega

FOTO: PantherMedia/Scanpix

Stress on salakaval ja kahjuks ei puuduta see ainult selle käes kannatavat inimest, vaid ka neid, kes teda ümbritsevad. 

Vaatame lähemalt nelja sümptomit ja seda, kuidas see inimsuhetele mõjub. Teadmisi vahendas TonyRobbins.com.

  1. Puudub filter. Kas sa ole täheldanud, et stressisituatsioonis kipume täiesti suvalisel ajahetkel ja ükskõik kellele ennast tühjaks rääkima? Nii võib juhtuda, sest inimese sees pulbitseb nii palju erinevaid tundeid, mida on raske kontrollida.
  2. Vead. Inimesed, kellel on suur stress, teevad rohkem vigu. Need võivad juhtuda tööl, kodus, teel koju või suhetes. Igatahes mõjutab stress ja selle tõttu tehtud vead ka sinu lähedasi ja tuttavaid.
  3. Ebatervislikud valikud. Teadlased on leidnud seose laste rasvumise ja vanemaid tabanud stressi vahel. Nimelt teevad suure pinge all olevad lapsevanamead halvemaid valikuid toidupoes ja kodus ning veedavad oma lastega üldse kokku vähem aega.
  4. Tundlikkus. Välised stressorid võivad rikkuda ka intiimseid suhteid. Mida suurem on stress, seda ohtlikum see paarisuhtele on. Kui inimene on stressis, siis ta kipub olema tundlikum, mis teeb normaalse dialoogi ja kommunikatsiooni väga raskeks. Lisaks tunneb partner, et ta ei oska sind kuidagi aidata, mis omakorda mõjub tema vaimsele tervisele.  
Tagasi üles