Galerii: avati ainulaadne Eesti disaini esindusruum Tallinn Design House

Rotermanni kvartalis asuv kohalike disaini- ja moebrändide esindusruum Tallinn Design House on mõeldud Eesti disainiloome professionaalseks tutvustamiseks ja müügiks nii kohalikele disainisõpradele kui ka välispublikule. 

Esindusruum on kergesti kohandatav ärikohtumiste ja teiste sündmuste tarbeks. Suur telerisein, catwalk ala ning nõupidamiste ruum on suurepärane võimalus äriettevõtetele, moe- ja kultuuriajakirjanikele ning kõigile teistele disainisõpradele kohtumiste korraldamiseks inspireerivas keskkonnas. See on sobiv koht Eestit külastavate riiklike välisdelegatsioonide võõrustamiseks. Uudse lahendusena on võimalik live stream videoülekannete tegemine, mis lubab ka muul maailmal sündmusest reaalajas osa saada.

Esindusruumi looja ja eestvedaja Tallinna Loomeinkubaatori juhataja Anu Lõhmuse sõnul on tegemist multifunktsionaalse ühisturundus- ja ekspordiplatvormiga, mis võimaldab positsioneerida ja kinnistada Eesti disaini kuvandit ning viia sõnum meie talentidest laia maailma.

Tallinn Design House asub Rotermanni kvartalis Stalkeri käigu vahetus läheduses, kus tänaseni on säilinud kultusliku Tarkovski “Stalkeri” filmimisaegset hõngu. Ajaloolise atmosfääriga uueks linnasüdameks kujunevasse Rotermanni leiab lihtsasti tee nii iga disainihuviline, Eestisse saabuv turist ning disainiprofessionaal.

Tallinn Design House’is on ligi 100 Eesti disaineri tootevalik moest mööblini. Väljapanek koondab mitmete disainerite tooteid, kelle loominguga on seni olnud võimalik tutvuda vaid nende endi butiikides. Kristiina Viirpalu, Pohjanheimo, Amanjeda by Katrin Kuldma ja Ivo Nikkolo eksluksiivkollektsioonid, Annika Kedelauki, Anneli Tammiku ja Miikael Danieljantsi ehted, Mithio ja Alpaka kudumid ning villapleedid, Framed by Karl prilliraamid, Khis vannid, Borg ja RaSun mööbel, SU Valgus, 4ROOM ja Mari Lights valgustid, Liisu Arro ja Karm en Saat keraamika on ainult mõned näited esindatud brändide valikust.

Tagasi üles