Milline on ideaalne mehe kehakuju?

FOTO: Vida Press

Cristiano Ronaldo.

Usain Bolt ja Cristiano Ronaldo on maailmatasemel sportlased ja oma ala tipptegijad, mistõttu pole ime, et nad on teistele meestele eeskujuks. Aga nagu näitab uus uuring, pole ainult nende sportlikud võimed see, mida teised mehed omalegi tahaks. Tuleb välja, et nii Boltil kui Ronaldol on selline kehakuju, mida suurem osa meestest peab ideaalseks.

Nende torso kitseneb õlgadest vöökohani - see on kehatüüp, mida nimetatakse «tagurpidi kolmnurgaks». See on üks kehakujudest, mille uurijad Forza Supplementsi tellitud uuringus 2000 mehe välimust analüüsides välja tõid, edastab Daily Mail.

Uurijate sõnul saab kõik mehed liigitada kas ristkülikuks, ovaaliks, kolmnurgaks, rombiks või tagurpidi kolmnurgaks

Kõige levinum neist on ristkülik (umbes 40 protsenti meestest). Selline kehatüüp on näiteks David Beckhamil ja Harry Stylesil. Nagu nimetusest võib välja lugeda, on sellise figuuri puhul torso ristkülikukujuline ja lame ning puusad ei kitsene.

FOTO: Scanpix

David Beckham PSG treeningul.

26 protsenti meestest on ovaalse kehakujuga. Staaridest saab näiteks tuua James Cordeni ja Elton Johni, kel on üleliigsed kilod kogunenud ülakehale ühtlaselt. Uurijate sõnul liigub sellesse kategooriasse üha rohkem mehi, kuna rasvumine on plahvatuslikult tõusnud.

FOTO: Matt Crossick/PA Wire/PA Images/Scanpix

Elton John

Umbes 14 protsenti meestest võib pidada end kolmnurgaks, mille puhul on üleliigsed kilod kogunenud peamiselt kõhule. Tuntud inimestest võib tuua näiteks David Walliamsi ja Michael McIntyre’i. 

FOTO: Ian West/PA Wire/PA Images

Michael McIntyre. /Ian West/PA Wire/PA Images/Scanpix

Rombe on veidi vähem, 13 protsenti. Need on mehed, kes teevad palju trenni ning kelle ülakeha on seetõttu roiete ümber laiem kui vöökohal. Selline kehakuju on näiteks Daniel Craigil ja David Gandyl. 

FOTO: Scanpix

Daniel Craig

Kõige harvem näebki tagurpidi kolmnurka, sest see on vaid viiel protsendil meestest. Ronaldo ja Bolt on tippsportlased ja nende kehakuju peavad teised mehed kõige ideaalsemaks. 

FOTO: AP Photos/Tim Ireland/Scanpix

Usain Bolt.

Uurijate sõnul ei saa oma kehakuju juures väga palju muuta, kuid trenn ja toitumine teevad siiski palju ära. Ristkülikuks saab rombiks, kui teha tööd sellega, mis on sulle antud. Daniel Graig on selle heaks näiteks. 

Tagasi üles