Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Naine küsib: kas Tinderis tutvudes ongi suhtele vabamad reeglid?

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Panther Media/Scanpix

«Vajan tõesti nõu. Olen juba päris pikalt vallaline olnud, et uuesti olla valmis suhteks. Minu eelmine suhe oli traditsiooniline ja sotsiaalmeedia probleeme meil ei olnud. Nüüd aga liitusin Tinderiga ja pärast mõningaid ebaõnnestunumaid kohtinguid leidsin sealt ka toreda mehe. Oleme kuu jooksul kohtunud kolm korda ja olime ka vahekorras,» selgitab Perekeksus Sina ja Mina nõustamiskeskkonnas olukorda naine, kel on uuest partnerist raske aru saada.

«Vastastikune meeldimine on kindlasti olemas. Esimesel kohtumisel sai tema algatusel läbi arutatud, et meile lähevad mõlemale korda abielu jms asjad. Tundus, et oleme alguses vähemalt ühel lehel. Edaspidi selliseid paarisuhte teemasid niiviisi ei arutanud, oleme koos aega nautinud.

Minu mure on selles, et minu jaoks, kui juba veedetakse üksteise juures ööd ja mängus on seks, siis on asi justkui tõsine ja pole soovi ringi vaadata, vaid on soov sellele suhtele võimalus anda, et vaadata, mis saab. Aga mida näen mina - ta on vahepeal uuendanud oma Tinderi profiili ja see tekitab minus väga halva tunde. Kas ta siis tõesti otsib edasi kedagi? Ma saan aru, et me pole veel kaua tuttavadki olnud, aga me ju oleme füüsiliselt koos - kas tõesti peaks arvestama, et ta võib samal ajal ka teistega suhelda internetis? Või veel hullem kohtuda, et leida paremat?

Siin küsimus. Mida oleks õige teha? Kas öelda, et märkasin uuendust ja küsida, et kas see annab mulle mingi märgi, et ta otsib edasi? Kas lihtsalt küsida, et ega ta kellegi teisega ei kohtu ega seksi, sest mulle on seda füüsilise suhte juures kas või suguhaiguste riski pärast oluline teada? Kas olla lihtsalt vait ja aktsepteerida seda, kui uue ajastu normaalsust? Lõpetada suhe? Ma ei oska nendes valikutes orienteeruda.»

Vastab pereterapeut, Gordoni perekooli koolitaja Tiina Teska:

«Olete segaduses, sest teie uus tuttav, kellega olete kohtunud ja kellega teil on ka intiimsuhted, on uuendanud oma tutvumiskeskkonna profiili.

Tõepoolest on praegusel ajal kaaslase leidmise meetodid ja ka võimalused hoopis teistsugused kui mõned aastakümned tagasi. Võimalused kaaslast otsida läbi tutvumisportaalide tekitavad mulje nagu oleksid sa väga suure valikuga poes ja isegi, kui hetkel sobivat kaupa ei ole, siis uueneb valik ju peagi. Ka n.ö. suhtes olemise definitsioonid on mitmekesistunud ja ajas muutunud.

Samas on kindel, et inimeste sügavamad vajadused on ikkagi samad. Üldisemalt soovitakse suhtes turvatunnet, intiimsust ja sarnast vaadet tulevikule. Seda muidugi siis, kui otsitakse püsisuhet ja kaaslast, kellega oma elu jagada.

Igasuguste mittemõistmiste vältimiseks soovitan teil oma kaaslasega olukord võimalikult selgeks rääkida. Vaid teie koos saate teha mõlemale sobivaid kokkuleppeid, kuidas edasi käituda. Kui teie ootus on: «Vaid üks tutvus korraga», siis andke sellest oma kaaslasele ka teada. Te saate alustada vestlust, mainides, et märkasite tema uuenenud profiili ja seda, et olete olukorra suhtes segaduses. Kui suhelda tutvusportaalides, siis ei ole kõige olulisem teada, milline on uue ajastu normaalsus vaid eelkõige on vaja teadvustada iseenda vajadusi ja siis nendest ka lähtuda.

Soovin edu!»

Tagasi üles