Uus disainikonkurss ootab disainima vegan kangastele

FOTO: Arne Trautmann / PantherMedia / Scanpix

Täna, 9. mail kuulutatakse välja keskkonnasõbraliku rõivadisaini konkurss VEGS Fashion Contest Tallinn 2017, mille eesmärgiks on Eesti rõivadisainis loodussõbralike ning innovaatiliste materjalide ja nende kasutusviiside populariseerimine ning koostöö arendamine Eesti ja Itaalia disainisektorite vahel. 

Konkursi teemaks on «PLANET GAIA 2050 - elu uues maailmas» ja see viib meid futuristlikku maailma, kus inimtsivilisatsioon näitab oma parimat palet – austatakse keskkonda ja elusolendeid ning rõivastiilis valitseb vastutustundlik funktsionaalsus, mis põhineb looduslikel ja tervisesõbralikel, ent innovaatilistel vegan kangastel.

Konkurss toimub 9. mai - 20. juuni 2017, moejooniseid ootame e-posti aadressidele edl@edl.ee või evelin.ojamets@efba-fashion.com. Laekunud töödest valib rahvusvaheline žürii kümme finalisti, kes kõik saavad kuus meetrit kahte erinevat tüüpi vegan kangast prototüüpide teostamiseks. Itaaliast saabuvad vegan kangad antakse finalistidele üle hiljemalt 2. juulil.

Finalistide prototüüpe oodatakse hiljemalt 2. septembriks 2017, täpsemad detailid antakse teada moejooniste põhjal väljaselgitatud kümnele finalistile juba konkursi käigus. VEGS Fashion Contest Tallinn 2017 konkursi auhinnatseremoonia toimub sügisese Disainiöö raames Tallinna Linnahallis.

Konkursi auhindadeks on Itaalia-poolsed korraldajad pannud välja I koha võitjale 300 eurot ja II koha võitjale 100 eurot kulude katmiseks, kuid suurimaks auhinnaks on kindlasti hilisem viieprotsendiline litsentsitasu rõivaste hulgimüügihinnast, kuna loodud prototüüp/prototüübid antakse tootmisse ning neid müüakse ja turundatakse rahvusvaheliselt.

Konkurss toimub koostöös Eesti tekstiilibrändiga VEGS, Itaalia vegan moesuuna ühe eestvedajaga VEGAN LIFE, Eesti Disainerite Liidu (EDL) ja Estonian Fashion Brands Associationiga (EFBA).

Tagasi üles
Back