Galerii: Darja Popolitova näitus leidis dialoogi parfümeeria ja ehtekunsti vahel

Viru Keskuse parfümeeriabutiigis Crème de la Crème said ehtegurmaanid eile osa ainulaadse näituse avamisest. Julge käekirjaga futuristlik ehtekunstnik Darja Popolitova avas seal oma pop-up näituse CODE (IN)VISIBILIS, mis sulandab ehted ja parfüümid intrigeerivaks tervikuks.

Ehtekunstniku sõnul mängib ta eksponeeritavates teostes androgüünsuse mõistega, otsides dialoogi parfümeeria ja ehtekunstimaailma vahel. «Mul oli tükk aega idee teha näitus alternatiivses kohas, kuid initsiatiivi avaldas esimesena Kai Laidla. Mõtlesin, et see võib olla üsna hea mõte, kuna parfümeeriabutiik on kontsentraat glamuursest, sensuaalsest ja maneerlikust nagu ka ehe. Ehe ongi essents kõigest meie aja jaoks tähtsast, mis võib liiga suurtes doosides olla isegi mürgine. Kunstnik on lõhnastaja, kelle aroom võtab materiaalse vormi ainult siis, kui on olemas enda retsept,» rääkis Darja.

«Peame Crème de la Crème'is parfümeeriat üheks kunstivormiks. Keha on lõuend, mida kaunistame nähtavate ja nähtamatute aksessuaaridega. Nii ehted kui ka parfüümid loovad tugevaid emotsionaalseid sidemeid ning taasloovad eredaid mälestusi minevikust. Selle näitusega soovime kutsuda inimesi üles väljendama oma isikupära läbi teadliku aksessuaaride tarbimise,» rääkis Crème de la Crème'i juhataja, lõhnastilist Kai Laidla.

Darja Popolitova pop-up näitus jääb Viru Keskuse Crème de la Crème butiigis avatuks kuni 27. maini.

Darja Popolitova on omandanud EKAs ehtekunsti ja sepatöö eriala magistrikraadi ning täiendanud ennast Viinis Florian Ladstätteri stuudios ja professor Karol Weisslechneri käe all Bratislavas. Noor talent Eesti ehtekunstis otsib läbi oma loomingu Erose olemust ja digitaalset kultuuri, nähes oma loomingu kandjana futuristliku filmi urbanistlikke printse ja printsesse. Kunstnik põimib oma ehetesse armastuse, uudishimu ja põneva avastamise teemasid.

Tagasi üles