Cosmo vihastas inimesed «kaalualandusnippi» jagades välja

Cosmo veebruarinumber 2013

FOTO: Vida Press

Möödunud nädala teisipäeval šokeeris avalikkust populaarne ajakiri Cosmopolitan – ning asi polnud sugugi nende seksinippides.

Ajakiri saatis välja säutsu viitega artiklile, mis oli pealkirjastatud nii: «Kuidas see naine kaotas 44 naela ilma treenimata». Inimesed, kes viitele klikkisid, said aga peagi teada, et loo kangelanna, 31-aastane Simone Harbison võitles vähiga. Pärast mitmeid operatsioone oli naine lisaks hädas posttraumaatilise stressihäirega ning pöördus toidu poole.

«Ta ikka veel taastus operatsioonidest ning treenimine polnud võimalik,» seisis artiklis, kus kirjeldati, et naine võttis toidulauamuutustega maha ligi 20 kilogrammi.

Internet läks muidugi selle peale peast segi, vahendab news.com.au. Üks inimene säutsus: «Järjekordne ajast maha jäänud kompanii. Kiita vähki kaalualandamismotivatsioonina... Ükskõik mis, peaasi, et oleks kõhn, eks ole?» Teine lisas: «Hea teada, et võtmeks kaalualandamisele on vähk. Cosmo, püüa paremini.»

Pärast pahaseid reaktsioone on Cosmo artikli pealkirja muutnud ning nüüd seisab seal: «Tõsine tervisemure aitas mul oma keha veelgi rohkem armastama õppida»

Tagasi üles