Eesti Muusikaauhinnad 2020

Tere, tali! Purustame neli levinumat talvemüüti

FOTO: Krzysztof Zabłocki / PantherMedia / Scanpix

Õues on taas jahedamaks läinud ning võib isegi öelda, et meie ilm hakkab tunduma päris talve moodi. Ära nüüd unusta tervise eest hoolt kanda!

Purustame HuffPosti abiga neli kõige levinumat talvega seotud müüti.

1. Müüt: sa ei vaja päikesekreemi. Vale, lumi võib isegi rohkem kahju põhjustada, kuna peegeldab valgust hästi tagasi. Päikesekaitsekreem SPF 30 on su sõber terve aasta ringi.

2. Müüt: sa kaotad 90 protsenti kehasoojusest pea kaudu. Vale. Sa peaksid küll mütsi kandma, sest see on stiilne ja annab sooja, kuid keha kaotab soojust võrdselt ning pea kaudu lahkub vaid seitse protsenti kehasoojusest.

3. Müüt: sa ei peaks külma ilmaga trenni tegema. Vale. Külm õhk iseenesest sind haigeks ei tee ning jooksmisele kuluv aeg on talvel isegi parem. Õue minnes endorfiinitase tõuseb ja see annab sulle rohkem energiat.

4. Müüt: külmakahjustust on raske saada. Vale. Külmakahjustus on tegelikult väga levinud. Külmaga muutub nahk tuimaks ning juba poole tunniga võivad tekkida villid. Villid põhjustavad närvikahjustust, mille tulemusena muutub nahk mustaks ning kõige halvemal juhul võid ilma jääda näppudest või varvastest.

Tagasi üles