Eesti Muusikaauhinnad 2020

Kitsikuses lastele saab tervisetooteid annetada veel laupäevani

«Tee head» kampaania patroon Allar Levandi, Dharma juhatuse esimees Tarmo Keskküla ja BENU Apteekide jaemüügidirektor Kaidi Kelt.

FOTO: BENU apteek / Hamburg

Heategevusfondi Dharma ja BENU apteekide koostöös saab veel kuni laupäevani soetada enam kui 160 apteegis lastele vajalikke tervisetooteid ja koduapteegis vajalikke vahendeid, mis toimetatakse Dharma kohalike tugiisikute abiga peredeni alates järgmisest nädalast.

«Eestis on kahjuks jätkuvalt tuhandeid lapsi, kelle perede majanduslik olukord ei võimalda sageli isegi igapäevast täisväärtuslikku toitu osta, rääkimata kasvava organismi tervise seisukohalt vajalikest toodetest,» ütles Sihtasutuse Dharma juhatuse esimees Tarmo Keskküla. «Dharma tugiisikute ja BENU Apteegi koostöös oleme detsembris ja jaanuari alguses kogunud enam kui 160 apteegis üle Eesti heade inimeste annetusi, et anda elementaarse koduapteegi näol anda oma panuse enam kui 600 kitsikuses elava lapsele tervise edendamisse.»

Apteeke, kust on võimalik kuni 7. jaanuarini soetada «Tee head» märgisega kampaaniatooteid, on kokku üle 160 ning neid leiab kõikide Eesti maakondade linnades ja asulates.

Kitsikuses peredele mõeldud tervisetooted sisaldavad tooteid alates immuunsussüsteemi tõstvatest vahenditest kuni muu koduapteegiks vajalikuga, nagu näiteks külmasiirupid, raviteed, plaastrid ja haavahooldusvahendid. 

«Majanduslik kitsikus ei võimalda sageli puudustkannatavatel peredel lubada endale tervisetooteid ega kahjuks tihti ka elementaarseid koduapteegi esmatarbevahendeid,» ütleb BENU apteekide jaemüügijuht Kaidi Kelt. «Seetõttu koostasime terviseasjatundjate ja apteekrite soovituste põhjal valiku toodetest, mis on vajalikud just lastele ja nende peredele.»

Kogutud annetused toimetatakse pärast 7. jaanuari hiljuti 15. tegutsemisaastat tähistanud heategevusfondi Dharma maakondlike tugiisikute abiga abivajajateni.