Kõige kasutumad köögividinad, mida jõuludeks pole mõtet kinkida

FOTO: Jan Mika / PantherMedia / Scanpix

Köögitarvikud võivad tunduda ideaalse kingitusena igale su kokkamisfännist sugulasele või sõbrale, kuid populaarse köögiportaali toimetaja Matt Preston hoiatab: on vidinaid, millest tasub eemale hoida!

Meil kõigil on see sahtel või kapiriiul, kus leiavad koha kõik need köögiriistad, mis meile kunagi on kingitud, kuid mida me kunagi ei kasuta. Preston annab väljaandes news.com.au nõu, milliseid kinke oleks tark vältida, et need kasutute asjade kapis ei lõpetaks.

1. Puulusikad. Pealtnäha ideaalne – ja loodussõbralik! – kingitus, kuid kui sa oled kord juba puulusika niiskena sahtlisse pannud, võtab see külge vastiku lõhna. Kui sa tahad ilmtingimata kastmesegamistarvikut kinkida, vali parem silikoonist pannilabidas.

2. Munalõikur. Selmet valida peen käärilaadne munalõikur, mis võimaldab munalt ideaalselt «mütsikese» pealt lõigata, vali parem klassikaline «mandoliin».

3. Ükskõik, milline elektriline toode. Nagu ehetega, on ka elektriliste köögitarvikutega sageli nii, et väga raske on välja valida täpselt sellist, nagu kingisaaja tegelikult soovib. Ka kõige suurem köögifänn ei kasuta tõenäoliselt jäätise-, leiva-, plaksumaisimasinat või fritüüri. Need võtavad lihtsalt ruumi.