Sille Martma: kumb oli enne? Kas vaimne või füüsiline tervis?

FOTO: Z Jan / PantherMedia / Scanpix

Ma ei tea, kas see on vanusest või on õhk viimaste aastatega teistsuguseks muutunud, aga olen viimasel ajal aina rohkem hakanud mõtlema vaimsusele ja vaimsele tervisele. Minu BrenaFitnessi teekond algas puhtalt jõusaalist, aga ma ei pööranud palju tähelepanu sellele, kuidas ja mida ma sõin ning ega jälginud, kas ma üldse olen mingit progressi saavutamas. Mul polnud kindlat plaani ja kui tuju ei olnud, siis ma trenni ka ei kippunud – põnevamat leiab ju alati! Mida aeg edasi, seda rohkem näen nüüd aga enda ja end ümbritsevate inimeste pealt, et kui mõtlemine, see juur ikka paigas ei ole, ei ole ka tervis korras ega saavutused kerged tulema, kirjutab Sille Martma.

Vaimne ja füüsiline tervis on minu arvates võrdselt tähtsad, ei saa olla, et üks on tähtsam kui teine. Kui meie vaim ei ole korras, tulevad haigused ligi ja samamoodi, kui haigused kimbutavad, on vaimul ka raske olla.

Küll aga saab neid mõlemaid erineva nurga alt vaadata. Kui meil on mingi haigus – külmetus või midagi hullemat – on sellel ebakõlal meie kehas alati ka mingi põhjus, mis ei ole tegelikult seotud päriselt sellega, et gripihooaeg on käes või et raud ei imendu piisavalt hästi. Need on juba tagajärjed ning tihtipeale kahjuks ka see esimene asi, mille likvideerimisega tegelema hakatakse. Ning ärge saage minust valesti aru, muidugi meil tuleb ennast ravida, kuid suurem oskus on seejuures aru saada, mis on meie haiguse või ebakõla juurprobleem – allikas.

Igal organil ja piirkonnal meie kehas on seos mingisuguse emotsiooniga või eluvaldkonnaga. Internetist otsides leiab nende kahe omavaheliste seoste kohta väga palju põnevat infot. Üks koht, millest alustada, on näiteks tšakrad ja nende piirkondadega seotud väljendusviisid. Näiteks südametšakra peegeldab seda, kui ausad me endaga oleme ning kas me väljendame end täielikult ja laseme endil olla meie ise. Ning näiteks juurtšakra näitab, kas ja kui kindel on meie jalgealune, kas tunneme end turvaliselt ning ühenduses maises energiaga.

Kui meil on vaim terve –  me oleme õnnelikud oma igapäevaelus (tööl, kodus, sõpradega ning puhkehetkel), on ka meie keha terve. Mõeldes iga päev võimalikult positiivselt ja andes endast välja ainult armastust, oleme meie inimestena võimelised kogu aeg ka füüsiliselt terved olema (jah, hoolimata keskkonnast, geneetikast või muudest teguritest).

Mõistan aga, et seda kõike on väga palju, et hoomata: «Mõtlen positiivselt ja kõik mu haigused kaovad ära või?». Kuigi mina seda kontseptsiooni juba päris hästi mõikan, ei ole minagi kaugelt veel kohal, et selle kõige järgi ka elada ning igapäevaelus toimetada.

Loe edasi BrenaFitnessi blogist!

Tagasi üles
Back