Kuus valgurikast vahepala

FOTO: Scanpix/Phanter Media

Hello Healthy vahendab meieni kuus valgurikast vahepala, mida on kerge kaasa võtta ja mis aitavad sul peletada esialgset nälga enne põhitoidukordi.

 1. Vinnutatud veiseliha

  See sisaldab palju valku ja vähe süsivesikuid, ideaalne vahepala. 30 grammi vinnutatud veiseliha sisaldab: 12 g valku, 80 kcal, 1 g rasvu ja 5 g süsivesikuid.

 2. Keedetud munad

  Kõvaks keedetud munad on võib olla kõige odavam valguallikas. Lisaks on selles inimesele väga vajalikku D-vitamiini. Üks keskmine muna sisaldab: 6 g valku, 72 kcal, 5 g rasvu.

 3. Juustupulgad

  Vähese rasvasisaldusega juustupulgad koos paari viinamarja ja pähklitega on ideaalne vahepala.Üks juustupulk sisaldab: 8 g valku, 80 kcal, 6 g rasvu ja 1 g süsivesikuid.

 4. Kreeka jogurt

  Lisa kreeka jogurtile peotäis marju ja see kaltsiumi- ning valguallikas lihtsalt sulab suus. 150 grammi kreeka jogurtit sisaldab: 12 g valku, 120 kcal ja 19 g süsivesikuid.

 5. Kodujuust

  Kodujuustus on vähe süsivesikuid, aga ole tähelepanelik, et ei oleks lisatud liiga palju naatriumi. Umbes 115 grammi kodujuustu sisaldab: 12 g valku, 92 kcal, 3 g rasvu ja 5 g süsivesikuid.

 6. Maapähklid

  Maapähliktes on teiste pähklitega võrreldes kõige rohkem valku. 30 grammi maapähleid sisaldab: 6 g valku, 172 kcal, 15 g rasvu ja 6 g süsivesikuid.