Kaerahelbepuder suudab asendada spordijooki

FOTO: Vida Press

Pärast treeningut võta spordijoogi asemel taldrik kaerahelbeputru piima ja suhkruga, see on efektiivsem kui spordijook ning aitab lihastel taastuda, vahendab liigume.ee.

Selle tulemuseni jõudsid ameerika uurijad pärast grupi naisjalgratturite testimist. Eesmärk oli leida tervislik, odav ning lihtsasti kättesaadav alternatiiv spordijookidele. Teadlased nägid, et odav ja kasulik alternatiiv on olemas. Nii spordijoogid kui kaerahelbepuder piimaga annavad lihastele pärast treeningut vajalikku ainet glükogeeni, kuid kaerahelbepuder teeb seda kiiremini ja efektiivsemalt. Samasugune mõju on ka teistel kiudaineterikastel hommikusöökidel.

Lisaks on kaerahelbepuder piimaga ka hammastele kasulikum kui spordijook. Juba mitu aastat on eksperdid väitnud, et spordijoogid on hammastele isegi kahjulikumad kui limonaadid tänu suurele suhkrusisaldusele.

Kaerahelbepudrus on aga palju kasulikke aineid nagu näiteks tervislikke rasvu, mis hoiavad südame-veresoonkonna haigused ja vähi eemal ning sisaldavad seedimist soodustavaid kiudaineid. Piim omakorda sisaldab kasulikku kaltsiumi ja valke.

Tagasi üles