Eesti Muusikaauhinnad 2020

ERKI Moeshow külastajaid ootab ees vinge gurmeeala

ERKI Moeshow 2015 - parimad moeampsud

FOTO: Dmitri Korobtsov

Juba sel laupäeval, 21. mail avatakse Kultuurikatlas ERKI mikroriigi piirid, millega oodataks kõiki huvilisi ning moegurmaane osa saama selle kevade kõige pöörasemast moe-show'st. Ent sama olulised, kui on etenduse jaoks silmapaistvad rõivakollektsioonid ning modellid, on ka mikroriigi kodanikud, kel meeleolu laes ja kõht parimaid gurmeeroogi täis.

Tänavusel ERKI Moeshow'l on esmakordselt püsti pandud Solarise keskuse gurmeeala, kus saab nautida laia valikut hõrgutisi. Näiteks on esindatud Jaapani restoran Tokumaru Ramen & Sushi populaarsemad road ning Café Mademoiselle’i küpsetised ja salatid.

Tokumaru peakokk Daigo Takagi sõnul on laupäeval kõikidel ERKI Moeshow külalistel võimalik esmakordselt Eestis nautida ka tõelise Jaapani sushimeistri loomingut. Selle maitsenaudingu ja eksklusiivse õhtusöögi valmistab Solarise gurmeealal 40-aastase kogemusega sushikokk Shôji Kaneko. «Nii nagu mood, nõuab ka toidu valmistamine häid tehnilisi oskusi, originaalsust ja loomingulisust – neid omadus Kanekol juba jätkub,» märkis Tokumaru peakokk, kelle kutsel meister Eestisse on sõitnud.

Café Mademoiselle’i peakokk Andrei Savenkov valis sel korral aga väga hoolikalt, mida moe-show külalistele pakkuda. Menüüs on nii klassikaline Caesari salat kanaga, kui ka veidi eksootilisem Labri salat. Toekama apsuna soovitab Savenkov mahlast kana-, singi- või lõhe-quiche'i. Loomulikult ei puudu ürituselt ka parimad tordid, näiteks Cake My Day, mille retsepti on koostanud kohviku kliendid ise, samuti läbi aegade populaarseim Icebergi tort. Lisaks rõõmustab Mademoiselle kliente enda logo kujutavate pulgakommidega. Joogimenüüst leiab siidrit, veini ja Proseccot ning konjakit. Peale selle ootab igat emigreerujat tervitusjoogina üllatus Kopparbergilt.

Linna parimad toitlustajad on mikroriigi kodanike jaoks valmis juba kell 19.00, mil avatakse piiripunkt passide kontrollimiseks. Suur moe-show saab oma avapaugu 20.00.