Eurolaulu Raadio

TFW: OTSE MOELAVALT! Mammu Couture moe-show ja kommentaarid

Maria Tammeorg vaimustub ajaloolistest maalidest ja luksuslikest detailidest. «Küllap ma kusagil üks mõisaproua oleksin pidanud olema.» Mammu Couture kollektisooni  esitlus Tallinn Fashion Week'il aga näitas, et ajaloolisest leedilikkusest inspireeritud mood sobib suurepäraselt ka kiirustavasse kaasaega.

FOTOD: ERLEND ŠTAUB / TALLINN FASHION WEEK

FOTO: Erlend Štaub

Põhjamaises stiiliruumis on meist paljude maitse treenitud eelistama minimalismi ja pelgama kaunistamist. Maria Tammeorg end sellest kõigutada ei lase. «Ma kavandan just seda, mis mu seest tuleb, tagasi ma end ei hoia. Armastan käia muuseumides, uurida ajaloolisi detaile - just varrukad, see kui huvitavad need võivad olla, inspireerib mind hetkel kõige enam.»

FOTOD: ERLEND ŠTAUB / TALLINN FASHION WEEK

FOTO: Erlend Štaub

Mammu Couture etteaste viis moepubliku idüllilisse pastoraalstseeni - linnulaul, roosid, kaunid lipsukesed ja volangiread. Unistuste jalutuskäik algas küll linnahõnguliselt, kuid lõppes romantilises lilleaias.

FOTOD: ERLEND ŠTAUB / TALLINN FASHION WEEK

FOTO: Erlend Štaub

Autor käis kunstiajaloo erinevate perioodide motiividega ümber vabalt ja mänguliselt, ühte sulasid nii Lucas Cranach vanema kuninglikud portreed kui Johannes Vermeeri sulnid piimaneiud. Näib, et kõige meelsamini veedaks disainer aega siiski rokokoo kõrgaja Versailles palees. Kontrastsed peapaelad, ülespandud soengud, läbipaistvad volangiread, sametpaelal rosetid ja spetsiifiline mustade aktsentidega elavdatud pastelne koloriit viitab just sellele perioodile.

FOTOD: ERLEND ŠTAUB / TALLINN FASHION WEEK

FOTO: Erlend Štaub

Maria loomingu romantika oli aus, siiras ja seetõttu väga võluv. Ning pastoraalstseenide ilu ning helgust oskame meie, jalgupidi heinas kasvanud, isegi palju paremini mõista kui need, kes seda omal ajal vaid läbi paleeakna ette kujutasid.

Näib, et kõige meelsamini veedaks disainer aega siiski rokokoo kõrgaja Versailles palees.