Lapsenimed, mis tuleks ära keelata (2)

Naine
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: SCANPIX

Paljudes riikides on lapsenimedele kehtestatud üsna ranged reeglid, aga näiteks USAs ollakse lapsenimede suhtes üsna liberaalsed. Paljud eksperdid on aga arvamusel, et mõned eesnimed tuleks USAs ära keelata.

Good Housekeeping pani kirja mõned näited nimedest, mis on teistes riikides keelatud.

1. Nutella

Eelmise aasta jaanuaris soovis üks paar Prantsusmaal oma lapsele nimeks panna Nutella, kuid kohtunik seda ei lubanud. Ta selgitas, et lapsele ei tohi panna nime, mis võib soodustada kiusamist. Ameerikas pole aga keelatud lapsele nimeks panna mõnda tuntud brändinime, mistõttu on seal üsna palju lapsi, kelle nimeks on näiteks Cartier, Chanel, Dior, L’Oreal, Armani, Nike, Porsche jne.

2. Messiah

Üks Tennessee osariigi kohtunik otsustas, et selline nimi nagu Messiah (messias, lunastaja) ei ole lapsele sobilik. Tegelikult pöördus paar kohtu poole sooviga muuta oma lapse perekonnanime, kuid kohtunik teatas, et selline eesnimi tuleb samuti ära muuta.

3. Isis

Kui Arizona osariigis elav paar pani oma lapsele nimeks Isis, võtsid nad eeskuju Egiptuse jumalannalt. Ent nüüdisajal on see nimi omandanud sootuks teise tähenduse ja eksperdid ei soovita seda oma lapsele eesnimeks panna.

4. Cannon (kahur)

Kahurid tapavad inimesi, kuid beebid on reeglina ohutud – seega miks panna lapsele selline eesnimi? See nimi võib ju kõlada karmilt ja seda on USAs sadadele lastele nimeks pandud, ent see pole siiski parim valik. Sama kehtib ka nimede Colt ja Remington kohta.

5. Winner ja Loser

New Yorgis Harlemi linnaosas sündisid kunagi vennad, kes said nimeks Winner (võitja) ja Loser (kaotaja). Arvati, et vanemad määrasid nende nimedega laste eluteed paika, kuid tegelikult ei läinud päris nii. Winnerist sai nimelt kurjategija ja tema vennast Loserist detektiiv.

6. Hashtag

Üks San Francisco paar pani oma lapsele nimeks Hashtag (märksõna), mis tekitab küsimuse, kas varsti paneb keegi lapsele nimeks ka Tweet (säuts) või Like (meeldima)?

7. @

Võiks ju arvata, et see on nali, aga tegelikult soovis üks Hiina paar tõsimeeli oma pojale nimeks panna @. Kõlab veidralt, aga paaril oli väga armas põhjendus: @-märk hääldatakse hiina keeles «ai-ta», mis sarnaneb kõla poolest fraasile, mis tähendab «armasta teda». USAs pole õnneks lubatud lastele nimeks panna numbreid ega sümboleid. Samas on vähemalt üks paar tõestanud, et kui number sõnana välja kirjutada, on see täiesti vastuvõetav (Harper Seven Beckham).

8. Adolf Hitler

New Jersey paar otsustas, et nende poja nimeks saab Adolf Hitler Campbell. Tema õde sai nimeks JoyceLynn Aryan Nation Campbell. Tegemist oli üsna äärmuslike nimedega, kuid väidetavalt pole neid tänaseni muudetud. Küll aga võeti lapsed vanematelt ära väärkohtlemise tõttu.

9. Facebook

Hiljuti keelati Mehhikos lapsele nimeks panna Facebook. Huvitaval kombel on Facebook nimena populaarne just neis riikides, kus ei räägita inglise keelt. Näiteks üks isa Egiptuses otsustas, et tema tütre nimeks peab saama just Facebook.

10. Lucifer

Mitmed vanemad on oma lastele nimeks pannud Lucifer, ent üks Utah paar tõesti uskus, et nende laps on antikristus.

11. Tula Does the Hula From Hawaii

Õnneks on see üks neist nimedest, mis on päriselt ära keelatud. Tula Does the Hula From Hawaii sündis 1999. aastal Uus-Meremaal. Kui ta oli 9-aastane, läksid ta vanemad lahku ja asi jõudis kohtusse. Kui kohtunik sai teada, et tüdruk vihkab oma nime, andis ta talle loa omale ise uus nimi valida. USAs oleks see nimi tähtede rohkuse tõttu ära keelatud.

12. North West

Mitmed kuulsused on oma lastele veidraid nimesid pannud, kuid Kanye Westi ja Kim Kardashiani tütar North West (ilmakaar loe) on ilmselt üks värskemaid näiteid. Selliseid nimesid võiks ekspertide hinnangul vältida. 

Kommentaarid (2)
Copy
Tagasi üles