Nike

Mis tingib naise lemmikasendi seksi ajal?

FOTO: Vida Press

On psühholooge, kes peavad väga oluliseks silmsidet ja ütlevad, et silmad on hinge peegel. Kuidas aga tõlgendada seda, kui üks naine eelistab selliseid seksiasendeid, kus ta saaks partnerile otsa vaadata ja teine hoopis vastupidi? Kas see tähendab, et partnerile selja pöörav naine kardab lähedust?

Doktor Paul Joannides kirjutab ajakirjas Psychology Today, et ühelt poolt võib naise lemmikpoos tõepoolest sõltuda psühholoogilistest faktoritest, ent oma rolli sellest võib hoopis mängida naise keha eripära. Täpsemalt see, kus asuvad tupe tundlikud närvikimbud ja kuidas on struktureeritud vaagnapiirkond, eriti kliitor ja emakas. Mõju võib olla ka partneri peenise kujul.

Enamasti on emakas suunatud otse ülespoole, kuid kuni 30 protsendil naistest on emakas kas taha- või ettepoole hoidev. See on ka põhjus, miks näiteks tahapoole hoidva emakaga naine võib menstruatsiooni ajal tunda ebamugavust pigem alaseljas kui kõhus. 

Enamik naistest ei tea oma emaka asendist suurt midagi, kuid see võib mõjutada seda, millises asendis meeldib naisele kõige rohkem vahekorras olla. 

Joonisel on kujutatud ebaharilikke emaka paiknemise võimalusi ja väärarenguid. Foto: Vida Press

FOTO: Rex Features/Vida Press

Ette- või tahapoole hoidva emakaga naine võib eelistada selliseid poose, kus ta saab partnerile otsa vaadata seetõttu, et nn koerapoos võib olla talle kergelt valus. Seetõttu eelistab ta näiteks misjonäriasendit või tahab olla mehe peal, nägu suunatud mehe poole. See ei pruugi olla kuidagi seotud sellega, kas naine tahaks mehele seksi ajal sügavalt silma vaadata. 

Arst on koostanud ka pildiseeria sekspoosidest, mis võivad ette- või tahapoole hoidva emakaga naistele paremini sobida, et vältida ebamugavusi. Vaata seda tema kodulehelt. 

Poosieelistusi võivad mõjutada ka menstruaaltsükli variatsioonid. Tupp on östrogeeni suhtes eriti tundlik, selle hormooni tase sõltub aga peamiselt menstruatsioonist. Tsükli kestel võib olla aegu, kui rinnad muutuvad väga tundlikuks või isegi valusaks. Ka see võib mõjutada, millist asendit naine voodis eelistab. 

Ühe asendi eelistamist teisele mõjutavad veel muudki tegurid. Näiteks, kas naine tahab tunda mehe keha enda peal või on ta klaustrofoobiline ja kardab lämbumist. Seega ei saa jällegi öelda, et naine väldiks tahtlikult mehele osta vaatamist.

Vahekorra ajal silmsideme ületähtsustamise asemel võib lähedustunnet partnerite vahel soodustada ka avatud suhtlus ja aus väljaütlemine, miks mõni poos tundub teisest parem. Eriti oluline on see siis, kui naine on leidnud uue partneri, kes ei oska tema eelistusi ette näha.

Paraku ei ole see asi, mida võiks õppida pornost, kus igale naisele meeldivad kõik poosid ja neid keeratakse ringi nagu pannkooke pannil.