Kuus asja, mida paarid peaksid iga päev tegema

FOTO: SCANPIX

Vahepeal läheb meil argipäevahulluses meelest, kui oluline on see inimene, kelle me oleme valinud oma eluteele end saatma. Siin on kuus asja, mida kõik paarid peaksid iga päev tegema.

Higher Perspective annab nõu.

1. Pikalt kallistama. Kui sa embad kedagi kauem kui 20 sekundit, stimuleerid sellega serotoniini, oksütotsiini ja dopamiini (ehk mõnuhormoonide) vabanemist. Dopamiin tekitab meis hea tunde, oksütotsiin annab turvatunnet ning serotoniin alandab lisaks valu.

2. Kuulama. Kuula oma partnerit kogu oma olemusega. Kui nad räägivad, ära lihtsalt oota, kuni on sinu kord rääkida. Hea kommunikatsioon on ülioluline ja see algab heast kuulamisoskusest.

3. Suudlema. See võib tunduda ilmselge soovitusena, aga üllatuslikult paljud paarid ei suudle väga sageli. Suudlemine madaldab vererõhku ja aeglustab südamerütmi. Samuti võib suudlemine hea olla su hammaste hügieenile, rääkimata sellest, et suudlemine paneb sind end ülimõnusalt tundma.

4. Kaisutama. Nii mehed kui naised saavad kaisutades ja kaisus olles oksütotsiinilaksu. Oksütotsiin on nn armastusehormoon ning seotud lähedustundega.

5. Andestama. Meil kõigil vahepeal juhtub. Unustame pesta nõusid, ajame üksteist närvi, aga andestamine on väga oluline. Andestamine võib tähendada palju rohkemat kui lihtsalt lahtilaskmist, see võib võtta aega. Andesta natuke iga päev.

Tagasi üles