Eesti Muusikaauhinnad 2020

Üllatav omadus, mis teeb mehest hea partneri

54. Zac Efron.

FOTO: SCANPIX

Suurbritannias viidi läbi küsitlus, millest selgus üllatav fakt: naiseliku näoga mehi peetakse paremateks partneriteks.

Küsitlus näitas, et «maskuliinse» välimusega mehi peetakse truudusetuks ja üldiselt halbadeks partneriteks. Mehi, kellel on pigem naiselikud näojooned, on aga teiste arvates suhtele rohkem pühendunud ja partnerile truud, vahendab YourTango.

Küsitluses kasutati fotosid, millel olevate meeste nägusid oli arvutiprogrammi abil naiselikumaks või mehisemaks muudetud. Vastajatel paluti ennustada, millised võiksid olla pildil olevate inimeste isikuomadused, seksuaalne käitumine ja vanemlikud oskused.

Maskuliinsema näoga meestel oli kandilisem lõug, suurem nina ja väiksemad silmad. Naiselikumate näojoontega meestel olid peened näojooned, lopsakad huuled, suured silmad ja kitsad kulmud.

Üks eelnev uuring on tõestanud midagi sarnast, kuna sellest selgus, et musklis mehed võivad mõjuda naistele erutavalt, kuid pikaajalist suhet ei soovita nendega luua. Naised tahaksid suhtesse astuda sportliku, kuid mitte ülepingutatult musklis meestega. Nüüd tuleb sellesse võrrandisse lisada ka naiselik nägu ja saabki ideaalse partneri.

Tagasi üles