Eestis on nüüdsest saadaval uudne meigirakendus

FOTO: L'Oreal

Eile toimus Eesti Arhitektuurikeskuses L’Oréal Paris uue innovaatilise meigirakenduse esitlus. Kohal oli ka Postimehe naisteportaali toimetus ning saime ka ise uut ilumaailma imevidinat proovida.

Alates möödunud nädalast on Eestis saadaval maailma esimene augmenteeritud reaalsust kasutav meigisimulaator mobiilirakendus Makeup Genius. Rakendus lubab klientidel proovida virtuaalselt rohkem kui 100 erinevat meigilahendust ning proovida L’Oréal Paris kataloogi tooteid, kasutades oma nutitelefoni või tahvelarvutit virtuaalse peeglina. Rakendust on üle maailma alla laetud juba rohkem kui 11 miljonit korda.

Kuigi meigirakendusi on olemas teisigi, töötavad nad enamasti vaid staatilise foto peal. Erinevalt teistest rakendustest ei tee Makeup Genius kasutajast pilti, et seda hiljem töödelda, vaid meik lisatakse reaalajas kasutaja peegelpildile, kasutades näotuvastustehnoloogiat. Seega püsib virtuaalne meik peal ka siis, kui kasutaja oma nägu liigutab. Tehnoloogia tabab korraga 64 punkti näol ning eristab 100 erinevat näoilmet, et võimalikult täpselt meik näole kuvada. Rakendus töötab kõikide nahavärvide puhul ning enam kui 400 erinevas valgusolus.

Makeup Geniust võib pidada tänases ilutööstuses tõeliselt murranguliseks rakenduseks. See võimaldab naistel näiteks enne päriselus meigi tegemist proovida erinevaid meigistiile ja vaadata, kuidas see neile sobib. Lisaks võib see muuta ilutoodete ostmise veidi lihtsamaks: rakendus pakub võimalust proovida mitut tüüpi meigitooteid, ilma neid reaalselt oma nahale kandmata. See on ka palju hügieenilisem, kui testrite kasutamine poes.

Ka Postimehe naisteportaali toimetusele meeldis innovaatiline meigirakendus väga − võrreldes varasemate rakendustega näeb «virtuaalmeik» kindlasti palju loomulikum välja. Tegemist on kindlasti huvitava mänguasjaga iluhuvilistele, millest võib saada inspiratsiooni huulte või silmade värvimiseks. Tore on ka asjaolu, et valitud meigilahendusest on võimalik salvestada ka foto ning jagada seda oma sõpradega sotsiaalmeedias. Kuigi Makeup Genius on saadaval tasuta alla laadimiseks nii iOS ja Android telefonidele, siis kahjuks Androidi operatsioonisüsteemil võib rakenduse töös esineda veel tõrkeid. Kuid lähiajal lubasid tarkvaraarendajad  ka need probleemid lahendada.

Eestis teeb L’Oreal koostööd Tallinna ja Tartu Kaubamaja ning Stockmanni kauplustega, kuhu augmenteeritud reaalsuse tehnoloogiat kasutava rakendusega varustatud tahvelarvutid kõigile kasutamiseks välja pannakse. Seega kui enda nutitelefonis ei õnnestu meigirakendust alla laadida ja tööle saada, siis tasub seda võimalust proovida nende poodide kosmeetikaletis.

Vaata videost, kuidas meigirakendus töötab!

Tagasi üles