Siim Maaten: Minus on omavahel konfliktis kaks poolt, mis otsivad kooseksisteerimise võimalusi

Näitleja Siim Maaten

FOTO: Jana Solom / Hello

Kui Kanal 2 tõi 2013. aastal ekraanile humoorika telesarja «Naabriplika», sai kümnete tuhandete Eesti naiste lemmikuks külajoodikust eluheidik Kusti ehk näitleja ja lavastaja Siim Maaten. Pikk, räbaldunud riietes ja pidevalt vinene roll jäi Siimule aga nii külge, et veel praegugi tunneb ta selle mõju. «Väga lihtsalt omistatakse teatud isikuomadusi,» ütleb üldsegi mitte alkoholilembene Siim muiates joodikusildi kohta. Teisel hooajal Siimu aga enam ekraanil ei näinud – ta kadus üldse Eestist nagu vits vette. 

Nüüd on Siim tagasi. Ta istub, šarmantseis kevadrõivais, Hello!ga restoranis ja räägib, mis temaga viimasel pooleteisel aastal toimus: kuidas sai näitleja-lavastaja ja matemaatika-füüsikaõpetaja eriala lõpetanud Siimust Ida-Euroopa immigrant, ehitaja ja allveeuurija. 

Hetk hiljem viib meid vestlus Siimuga ka elu varjuküljele. Räägime sellest, et teisme-eas tuli traagiliselt isa kaotanud noorukil võtta enda kanda perepea roll ning osake igast elu õppetunnist pani Siimu looma näidendit nimega “Arm”, mille esietendus on 10. juunil tema kodukohas Hallistes.

Tagasi üles