Noored eestlased kolivad Euroopa keskmisest sagedamini

Kristel Trell
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Uutesse ruumidesse kolimine algas esmaspäeval, kuid pole veel päriselt lõppenud.
Uutesse ruumidesse kolimine algas esmaspäeval, kuid pole veel päriselt lõppenud. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Kinnisvaraettevõte RE/MAX Europe viis läbi üle-Euroopalise uuringu, mis ütleb, et kõige usinamad kolijad on soomlased, rootslased ja šveitslased, kes vahetavad elukohta keskmiselt kuus korda elu jooksul. Eestit küll uuringusse ei olnud kaasatud, kuid hinnanguliseltvõib eestlased kolimise valmiduse osas jagada kahte vanusegruppi, kommenteeris RE/MAX Eesti juhatuse liige Heiti Karafin.

Üle 50-aastased Eesti inimesed on tõenäoliselt märksa paiksemad, kui nooremad. See on tingitud paljus nende inimeste noorusaja võimalustest, kus elukoha võis inimese enda vaba tahte asemel määrata riiklik suunamine.

«Seevastu noorem generatsioon on olnud väga muutuste aldis. Tihtipeale juhtub, et varastes kahekümnendates noored elavad sõbrapäeval ühes üürikorteris, jaanipäeval teises ja jõulud võtavad vastu taas vanematekodus,» tõi Heiti Karafin näite. «Nii kolivad tänased noored kindlasti sagedamini, kui on RE/MAX Europe uuringu alusel tänane Euroopa keskmine ehk neli korda.»

«Elukoha vahetamise taga võivad kõige muu kõrval olla kinnisvara kvaliteedist tulenevad põhjused. Nõukogudeaegne elamufond on paljus moraalselt vananenud. Selle remontimise kõrval võib lihtsam tee olla kolimine kvaliteetsemale uuele pinnale, mille omamise kulu on  soodsam,» mainis ta.

«Kiiresti muutunud maailm on vähendanud juurtest iga hinnaga kinnihoidmise mentaliteeti, kus inimene elas sünnist surmani esiisadelt päritud kodus. Kodu vahetamine vastavalt vanusele, vajadustele ja võimalustele on tänapäevane Euroopa standard,» järeldas Heiti Karafin.

RE/MAX Europe uuringu alusel on paiksemate eluviisidega hispaanlased, poolakad ja slovakid, kes kolivad elu jooksul kõigest kaks korda. Tšehhid, itaallased ja portugallased kolivad eluea jooksul kolm korda.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles