Kümme põhjust, miks mõned mehed keelduvad kondoomi kasutamast

Kondoomi kasutamine kaitseb HIVi eest.

FOTO: SCANPIX

Seksuaalselt aktiivsed naised on ilmselt kokku puutunud meestega, kes toovad ettekäändeid, miks mitte kondoomi kasutada.

YourTango pani kirja kõige enam levinud põhjused, miks mehed keelduvad kondoomi kandmast.

1. Mees on veendunud, et kondoom vähendab naudingut

See võib paljude meeste puhul tõele vastata, kuid siiski pole see piisavalt hea põhjus, miks mitte kondoomi kanda. Paljud kondoomitootjad pakuvad klientidele kondoome, mis ei vähenda sugugi naudingut.

2. Mees ei leia kondoome, mis oleks talle parajad

Uuringud on näidanud, et 30-35 protsenti meestest vajaks keskmisest suurusest väiksemaid kondoome ja pooled meestest vajaks keskmise suurusega kondoome. Keskmise suurusega kondoome on ka poodides kõige suurem valik. Kõigest 15-20 protsenti meestest peaks kandma suuri kondoome.

3. Mees soetab vaid odavaid kondoome

Kui mees ostab vaid odavaid kondoome või loodab, et tal õnnestub neid kusagilt tasuta saada, siis see näitab, et ta väga ei hooli oma tervisest. Kui tead, et sinu voodipartner ei investeeri eriti kondoomidesse, varusta end ise nendega – tervist tuleb ju kaitsta.

4. Mees ei tea, kuidas leida õigeid kondoome

Internetis on tohutult informatsiooni selle kohta, kuidas teha kindlaks, millised kondoomid sobivad sulle kõige paremini. Kui mees ei tea, milliseid osta, aita tal välja selgitada, kui suuri kondoome peaks ta poest otsima.

5. Mees arvab, et kondoomi pealepanek häirib kirehetke

Kui te mõlemad olete kirglikud ja hoos, siis ei häiri teid kumagi see, kui mehel kulub paar sekundit kondoomi pealepanekule. Kondoom kaitseb suguhaiguste eest ja vähendab soovimatu raseduse võimalust. Kui mees hoolib enda ja sinu tervisest, on ta valmis vaeva nägema, et teid mõlemaid kaitsta.

6. Mees usub, et ta on liiga hästi varustatud

Leidub mehi, kes on arvamusel, et nende varustus on «liiga hea», mistõttu pole neil tarvis kondoomi kanda. Seda ettekäänet ei kuule küll tihti, kuid seda tuleb siiski ette. Poes leidub ka suuri ja väga suuri kondoome, seega mehed saavad igas suuruses varustust kondoomi sisse mahutada.

7. Mees tunneb end partneriga mugavalt

Mehed «unustavad» mõnikord kondoomi kanda, kui nad on pikka aega olnud ühe partneriga koos ja teavad, et naine pole vahepeal kellegi teisega maganud. See on tegelikult ainult mugav ettekääne. Paljud abielupaarid kasutavad kondoome, kui nad ei soovi enam lapsi saada.

8. Mees ei kanna kondoomi, kuna partner tundub olevat «puhas»

Kui voodikaaslasest jääb mulje, et tal pole ühtegi suguhaigust, ei anna see veel põhjust kondoome vältida. Mõned suguhaigused – HIV, klamüüdia, herpes – võivad aastaid end peita. Kunagi ei tasu pelgalt välimuse põhjal eeldada, et partner on suguhaigustest puhas.

9. Mehel pole kondoomi

Igal mehel pole alati kondoomi käepärast. Seetõttu võiks naine ise kondoome kaasas kanda.

10. Mees on purjus ja hooletu

Siinkohal peaks naine ohjad enda kätte haarama. Ole ise vastutustundlik ja kanna kondoomi käekotis, kunagi ei tea, millal seda vaja võib minna. End jälgi ka kondoomi säilivusaega – säilivusaja ületanud kondoome ei tasuks kasutada.

Tagasi üles