Anneli Tammik esitleb 3D-prinditud ehtekollektsiooni

Anneli Tammiku "Lumi"

FOTO: Anneli Tammik

Auhinnatud ehtekunstnik Anneli Tammik on sel talvel välja tulnud omanäolise ja Eesti ehtekunstis täna veel haruldase 3D-prinditud kollektsiooniga. Lumehelbemotiividel ehete läbivaks materjaliks on hõbe, roostevaba teras ja 3D- prinditud plastik. 

Disainerlikult lihtsa ja innovaatilise käekirja poolest tuntud Anneli Tammik esitleb 4. detsembril restoranis Kuldmokk oma uut talvekollektsiooni «Lumi».

Kunstniku sõnul sündis tema seekordse kollektsiooni idee suvel kargele talvele ja lumele mõeldes. «Mulle on alati meeldinud katsetada uusi tehnikaid ning eksperimenteerida materjaliga. Seekord püüdsin 3D-printeri abil ajas kestva vormi anda millelegi nii kaduvale nagu seda on lumi. 3D-printimine annab ehtekunstile uusi seni proovimata võimalusi ja tasandeid ning olen sellest tehnikast hetkel tõepoolest innustunud,» ütleb Tammik, kes tegi innovaatilise kunstnikuna oma esimesed katsetused 3D-printimise alal juba 10 aastat tagasi. Tõsisemalt võttis ta selle meetodi kasutusele sel kevadel oma eelmise, linnparve motiividel kollektsiooni «Flock» teostamisel.

Eesti Kunstiakadeemia lõpetanud Anneli Tammik on osalenud enam kui kolmekümnel näitusel nii Eestis kui välismaal – sh Soomes, Ungaris, Hiinas ja Ameerikas. Viis nendest on olnud isikunäitused. Tema töid on tunnustatud Eesti Metallikunstnike Liidu Ede Kurreli nimelise preemiaga. Anneli ehteid kannavad muuhulgas Evelin Ilves, Tarja Halonen, kuninganna Silvia, Ivi Eenmaa, Soome Vabariigi esimene leedi Jenni Haukio, Läti Vabariigi esimene leedi Dace Seisuma ning paljud teised isikupärased ja stiilsed naised.

Ehtekollektsiooni esitlus uues Toompea veerel Falgi tee 3 asuvas restoranis Kuldmokk on mõtteline järg sel suvel Pärnus aset leidnud ja ülimenukaks osutunud pop up-formaadis Vanapargi Ehtekohvikule. Esitlus on avatud kõigile.

Tagasi üles