Põhjuseid, miks kodu võib sind tujukaks muuta

FOTO: SCANPIX

Kas tajud, et oled pidevalt pahas tujus ega suuda millestki tõeliselt rõõmu tunda? Võib-olla mõjutab sind see, kuidas sa oma kodu oled kujundanud.

Good Housekeeping toob välja seitse levinud viisi, kuidas kodukujundus meie meeleolu mõjutab.

Su silmapiiril pole ühtki potilille. Rohelised potililled toovad su koju sõna otseses mõttes elu - potililled on suutelised siseruumides õhku puhastama. Teadlased on kindlaks teinud, et siseruumides võib õhk olla kordades rohkem saastunud kui välitingimustes. Lisaks on välja selgitatud, et potilillede asetamine nähtavatele kohtadele aitab stressi vähendada.

Su kodu peamised valgusallikad on laes. Kui kasutad peamiselt laelampe, siis sa ilmselt ei tajugi, kui pime on su kodu. Eriti kehtib see pisikeste laelampide kohta, mis on lakke sisse ehitatud. Kohtvalgustid (seina- ja laelambid) aitavad paremini näha, mida sa teed ning loovad tõeliselt heleda ja õnneliku keskkonna.

Su magamistoa keskpunktiks on televiisor. Enne uinumist teleri vaatamine võib mõjutada seda, kui kiiresti sa oled võimeline magama jääma. Pealegi on kindlaks tehtud, et paarid, kelle magamistoas on teler, seksivad poole vähem kui paarid, kelle magamistoas pole telerit.

Su söögituba on jahedat sinist tooni. Kui su kodu on piisavalt suur, et seal on ruumi ka söögitoale, vaata üle, mis värvi on selle ruumi seinad. Teatud sinised toonid võivad olla pigem jahedad ja külmad kui kutsuvad. Teadlased on kindlaks teinud sellegi, et sinised toonid võivad söögiisu vähendada. See võib kõlada ideaalselt, kui soovid kaalus alla võtta, aga kui tahad, et su kodu oleks hubane ja kutsuv, eelista pigem teisi värvitoone.

Kõik nipsasjakesed su kodus on ühevärvilised. Kui valid dekoratiivseid patju, tapeeti või muid kodukujunduselemente, ära vali vaid ühte värvi asju. Sega hulka erinevaid mustreid ja värve, mis annavad ruumile iseloomu. Kui kõik nipsasjakesed on ühte värvi, siis jätab su kodu igava mulje ning ei anna sulle piisavalt uut energiat.

Tagasi üles