Kümme viisi, kuidas kõndides rohkem kaloreid põletada

Kepikõnd.

FOTO: SCANPIX

Fox Newsi ajakirjas õpetatakse, kuidas kõndides vähese vaevaga rohkem rasva põletada.

Väljaaste.

FOTO: SCANPIX

Kasuta oma käsi

Vehi hoogsalt küünarnukist kõverdatud käsi, nõnda liigud kiiremini ja põletad rohkem kaloreid, õpetab Lee Scott, kes on kiirkõnni treener.

Astu väiksemaid samme

Parim viis, kuidas kõndida kiiremini (ja seeläbi kulutada ka rohkem energiat), on astuda väikeseid, kiireid samme. Võta aega ja astu sada sammu. Seejärel taastu minut aega. Loe veel sada sammu ja proovi seda teha viis sekundit kiiremini. Korda seda 12 korda.

Kõnni keppidega

Keppide abil põletad kõndides kaloreid keskmiselt 20 protsenti rohkem kui ilma nendeta, sest tegevusse on kaasatud ka ülakeha.

Sea endale silmaga nähtavad eesmärgid

Vaata kõndides ring ja vali endale eesmärk (stopp-märk, valgusfoor, pargipink vms) ja kiirenda nii kaua, kuni selleni jõuad. Seejärel aeglusta sama pika vahemaa jooksul.

Harjutus taldadele

Aseta tald maha kannaga, minnes sujuvalt üle varvastele. Kui oled jõudnud päkani, tõuka jalg maast lahti nagu hõõruksid talla küljest nätsu lahti. Selle harjutuse abil saavad suuremat koormust sääremari, reie tagumine pool ja pepu. Mida enam lihaseid kaasad, seda rohkem kaloreid põletad.

Jalanõud

Selleks, et kõndimine mõjuks sulle võimalikult hästi, vali jalanõud, millel on sees vähe pehmendusi ja mis oleksid painduva tallaga (eriti päkaosas).

Poos

Hoia selg sirgu, sest siis saavad selg ja tuharalihased võimsamalt töötada, sa kõnnid kiiremini ja põletad ühtlasi rohkem kaloreid. Pane tähele, et su kõrvad oleksid õlgade kohal ja ka puusadega ühes joones.

Väldi liiga kõrgeid kontsi

Ära eelda, et kõrgete kontsadega õnnestub sul rohkem rasva põletada. Keskmise kontsaga on sul palju lihtsam püsivat kiirust hoida.

Tõsta kiirust

Pulsikell on nagu personaaltreener, kes aitab sul valida õige tempo, et kõndimine oleks heaks treeninguks. Nõnda saad aru, millal peaksid rohkem pingutama ja samuti saad aimu, millal tasub sammu aeglustada.

Lisa jõudu

Lihtsad harjutused nagu kätekõverdused ja väljaasted (vaata teist pilti) kaasavad kaloripõletusse rohkem lihaseid. Kui kõnnid, siis peatu iga viie minuti takka ja tee minut aega harjutusi. See aitab ka ainevahetust kiirendada.

Tagasi üles