Lugeja küsib: kas alla 12-aastane laps võib istuda esiistmel?

Lapsed peavad olema autos turvavööga õigesti kinnitatud.

FOTO: SCANPIX

«Kas alla 12-aastane laps võib uue seaduse järgi istuda esiistmel? Vanasti seda ei lubatud,» soovib üks lugeja teada.

Vastab majandusministeeriumi pressiesindaja Rasmus Ruuda.

Nõue, et alla 12-aastast last ei või auto esiistmel sõidutada, ei kehti juba küllaltki pikka aega. Ka enne uue liiklusseaduse jõustumist kehtinud liikluseeskiri võimaldas alla 12-aastast last auto esiistmel sõidutada.

Kehtiva liiklusseaduse § 36 lõike 6 kohaselt, kui lapse pikkus ei võimalda teda nõuetekohaselt kinnitada auto turvavööga, tuleb lapse sõidutamisel autos, millel on turvavööd, kasutada tema pikkusele ja kaalule sobivat turvatooli, -hälli või muud nõuetekohast turvavarustust. Sõiduauto esiistmel tohib last sõidutada ainult siis, kui ta on turvavarustuse abil nõuetekohaselt kinnitatud. Seljaga sõidusuunas paigaldatud turvavarustust ei tohi lapse sõidutamisel kasutada istekohal, mis on varustatud rakendusvalmis esiturvapadjaga.