Egoisti peakokk Heidi Pinnak osaleb ülemaailmsel kokandusvõistlusel Lyonis

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Heidi Pinnak

FOTO: SCANPIX

Järgmisel nädalal astub Bocuse d’Oril, kokanduse olümpiaks ja ka vormel-1-ks kutsutud ülemaailmsel kokandusvõistlusel Lyonis Prantsusmaal, Eesti eest tulle Egoisti õbluke peakokk Heidi Pinnak, ainus naine tänavuses finaalis.

Muide, ilmakuulsa koka Paul Bocuse’i algatusel sündinud kokkade mõõduvõtmisel lõppvõistlusele jõudnud naised võibki seni vaid sõrmedel üles lugeda.

Eesti pääses tänavu finaali 24 parima riigi sekka eelvoorudes osalenud 60 riigi seast ja osaleb maailma prestiižikamal kokkade võistlusel kolmandat korda.

Pinnak astub žürii ette 30. jaanuaril, valmistades etteantud viie ja poole tunniga hindajaile nii kala- kui ka lihakandiku. Kohustuslikuks tooraineks on Iirimaa rohuveis, Atlandi paltus ja Euroopa homaar. Kolm lisandit ja kastmed valib võistleja ise, samas peab kokk kaks lisandit kalale välja mõtlema päev enne võistlust kohapeal pakutud komponentidest.

Pinnakut treenis Ragnar Omarsson Islandilt ja tema abikokaks on võistlustules samuti islandlane Ari Gunnarson. Arter ühineb pöidlahoidjatega!

Kooki ja kartulit iirlaste moodi

Tähistamaks Iirimaa eesistumise algust Euroopa Liidus, korraldab Iiri saatkond koos hotelliga Meriton Grand Conference&Spa 1. veebruarini seal Iiri toidu nädalad. Iiri viskit ja õlut tunnevad paljud, kuis aga maitseb nende lambahautis, kartulipuder kapsaga, kartulipannkook, kapsasupp lambalihaga või kreemine kalasupp, samuti koogid, olgu või porgandikook, saab proovida hotelli kohvikus Mademoiselle ja bistroos Mary.

Tagasi üles